БЕЗПІДСТАВНО: Галичина збирається провести референдум і відділитися від України | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Галичина збирається провести референдум і відділитися від України

11 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1001

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фейк, у якому стверджують буцімто Галичина (Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська області) хочуть відділитися від України й створити незалежну державу.

Такі заяви – безпідставні

Світлина з дописів циркулює у мережі ще з 2015 року. Тоді, 17 липня, за інформацією ЗМІ, сумнівні організатори провели впродовж 5 хвилин громадську акцію з транспарантами про відділення Галичини на вул. Городоцькій у Львові. За твердженнями журналістів видання Zaxid.net, ця акція була організована заради світлин і відеозаписів, що поширили російські пропагандистські та українські проросійські медіа з провокативною метою. Зокрема, у новині від проросійського видання «Багнет» стверджувалося, що активісти провели пікет біля будівлі Львівської ОДА, а не на вул. Городоцькій – саме так планували організатори, але перенесли місце проведення акції.

Веб-сайт видання «Політнавігатор», який також поширював такі новини, теж був заборонений на території України, за рекомендаціями Міністерства інформаційної політики України, через ймовірну участь у гібридній інформаційній війні на користь Росії.

Згідно з дослідженням КМІС 2014 року, серед мешканців Галичини було 0% тих, хто підтримував варіанти «Вихід з України і створення незалежної держави», «Автономія у складі федеральної України» та 0,4% тих, хто підтримував варіант «Вихід з України і приєднання до іншої держави». Однозначно сепаратистських настроїв у Галичині взагалі не поділяли.

Водночас, згідно зі статтями 2 та 73 Конституції України, для зміни території України потрібний всеукраїнський референдум, а не лише референдум на території регіону, який хоче відділитися.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний