Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію про нібито користь маски з гірчиці для зміцнення волосся, стимуляції його росту та боротьби з випадінням волосся.
Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не доводить ефективність такого використання гірчиці.
У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Пропонуючи рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин, не згадують про доказову медицину. З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану. У будь-якому випадку перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.
Гірчичний порошок, який радять використовувати для маски для волосся у рецептах, виготовляють або з білої, або з чорної гірчиці. Утім, жодна з них не має лікувального ефекту.
Гірчиця біла — рослина, насіння якої використовують для виготовлення ліків, а в кулінарії з нього виготовляють приправу. У народній медицині гірчицю білу радять застосовувати для запобігання інфекції, для підвищення апетиту або як сечогінний засіб. Крім того, гірчицю радять наносити на шкіру під час кашлю, простуди, бронхіту або при болях у суглобах. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання гірчиці білої в лікувальних цілях.
При нанесенні на шкіру під час застосування протягом тривалого періоду часу біла гірчиця може викликати побічні ефекти: опіки, пухирі та виразки. Тож робити маску для волосся з гірчиці також може бути небезпечним.
Гірчиця чорна — рослина, листя, насіння та олію з насіння якої використовують для виготовлення ліків. Насіння також використовують як приправу в кулінарії та додають до гірчиці (соусу). У народній медицині гірчицю чорну застосовують при застуді, болях у суглобах, остеоартриті, набряках та при захворюваннях легень (у вигляді “гірчичників”). Однак, немає досліджень, які б підтвердили ефективність застосування гірчиці чорної в лікувальних цілях.
При тривалому використанні гірчиця чорна також може бути небезпечна.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний