БЕЗПІДСТАВНО: Головнокомандувач наказав військовим ЗСУ щоденно виголошувати Промову переможця

БЕЗПІДСТАВНО: Головнокомандувач наказав військовим ЗСУ щоденно виголошувати Промову переможця

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
5689

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Генштаб ЗСУ наказав включити в розпорядок дня військових підрозділів щоденне виконання Промови переможця. Як доказ цього користувачі наводять фото промови.

Немає підтвердження, що Головнокомандувач видав такий наказ, а сам документ має низку помилок.

Наказ та «Промова переможця», які поширюють у мережі

Проросійські медіа, які поширюють фото наказу, посилаються на публікацію журналіста Володимира Бойка. Своєю чергою Володимир Бойко заявляє, що Головнокомандувач ЗСУ наказав командирам військових частин до 10 березня 2023 року включити в розпорядок дня військових підрозділів щоденне виконання Промови переможця.

Документ містить низку помилок. Наприклад, у листі зазначають, що Головнокомандувач ЗСУ подав наказ про зміни 26 січня 2023 року. Автор допису пише, що наказ мають виконати до 10 березня 2023 року, тоді як на самому документі вказують дату до 10 березня 2022 року. Також на документі немає назви (наказ, розпорядження тощо), номера,  дати створення та печатки.

Крім того, у документі зазначають, що начальник Генштабу ЗСУ затвердив Програму базової загальновійськової підготовки ТП 7–00(03).01 від 21 червня 2022 року. На сторінці Сил територіальної оборони ЗСУ у довіднику з розвідувальної підготовки вказують, що Програму «Базової загальновійськової підготовки» затвердили у 2018 році. Також у 2019 році Міноборони видали Білу книгу про діяльність ЗСУ у 2018 році. Зокрема у звіті зазначають, що у 2018 році у навчальних центрах Збройних Сил ввели курс базової загальновійськової підготовки, а за основу узяли досвід держав-членів НАТО. А у Білій книзі 2021 року вказано, що цю програму вдосконалили.  

Із іншим маркуванням («ВП»), однак із таким самим номером 7–00(03).01, вказаним на документі, існує лише Довідник резервіста, який також видали у 2019 році. До того ж ми не знайшли у військових довідниках інформацію про затвердження «Промови переможця» в рамках Програми базової загальновійськової підготовки.

У соцмережах ми знайшли схожі промови (починаються зі слів «Я — воїн і захисник свого народу, я збережу тебе, моя Україно…»), які читають військові ЗСУ. Утім, немає жодного підтвердження, що така промова була затверджена на офіційному рівні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний