Beta

БЕЗПІДСТАВНО: Горицвіт лікує низку хвороб та станів, допомагає при серцево-судинних захворюваннях

15 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
21

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь горицвіту (інша назва — адоніс) при лікуванні серцево-судинних захворювань, епілепсії, циститу, безсоння, захворювань нирок, кашлю та туберкульозу.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність горицвіту при згаданих хворобах чи станах.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Горицвіт (інша назва — адоніс) — трава, наземна частина якої використовується для виготовлення ліків. У народній медицині горицвіт застосовують при серцево-судинних захворюваннях, епілепсії, судомах, порушенні менструального циклу та лихоманці. 

Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання горицвіту в лікувальних цілях.

Крім того, вживати горицвіт небезпечно. Його застосування може спричинити сильні побічні ефекти — нудоту, рвоту, аритмію та втрату свідомості.

Вживання горицвіту особливо небезпечне при вагітності та для людей з серцево-судинними захворюваннями.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний