БЕЗПІДСТАВНО: Харківська ОВА перепродає гуманітарну допомогу від Франції

БЕЗПІДСТАВНО: Харківська ОВА перепродає гуманітарну допомогу від Франції

16 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
991

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють повідомлення, нібито Харківська ОВА перепродає генератори, які Франція надала Україні як гуманітарну допомогу. Як доказ наводять фото про продаж генераторів тієї ж марки в одному з онлайн-магазинів.

Утім, немає підтвердження, що на сайті продають генератори саме з вантажу гуманітарної допомоги.

Скриншот допису

На сторінці голови Харківської ОВА Олега Синєгубова ми знайшли допис від 20 січня 2023 року, що Франція в рамках проєкту «Світло та теплота для України» передала 188 генераторів. Використати їх планують у нових Пунктах Незламності. Станом на початок березеня 2023 року 30 країн передали гуманітарну допомогу, зокрема понад 1700 генераторів та близько тисячі трансформаторів. 

Ми не знайшли детальний огляд цих генераторів, однак на загальному фото можна побачити різні бренди. До прикладу, генератор у жовтій коробці від німецького бренду Stanley, у синій від французького Mercure та в помаранчевій від німецької компанії Unicraft. На другому фото також видно генератор від французького бренду Kohler.

Вантаж гуманітарної допомоги від Франції. Джерело: Голова Харківської ОВА

Генератор Kohler. Джерело: сторінка голови Харківської ОВА

Нам не вдалося знайти оголошення про продаж генератора Kohler, скриншот якого використали у дописі. Утім, на офіційному сайті компанії Kohler в Україні ми знайшли декілька оголошень про продаж генератора Kohler SDMO Perform 4500 та Kohler SDMO Perform 4500 XL. Тож це ніяк не доводить, що Харківська ОВА продає генератори саме з гуманітарної допомоги. До того ж на сторінках різних онлайн-магазинів є широкий вибір генераторів від Kohler.

Повідомленнями про продаж гуманітарної допомоги від країн-партнерів росіяни намагаються посіяти недовіру до України. Ми вже спростовували безпідставні повідомлення, що Україна перепродає взуття з гуманітарного вантажу від Ісландії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний