БЕЗПІДСТАВНО: Ідуть перемовини щодо передачі Києво-Печерської лаври Константинопольському патріархату

БЕЗПІДСТАВНО: Ідуть перемовини щодо передачі Києво-Печерської лаври Константинопольському патріархату

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
295

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють новину, що йдуть переговори про передачу Києво-Печерської лаври у підпорядкування Вселенському патріарху.

Однак немає жодного доказу таких перемовин.

Скриншот допису

Пост опублікували 11 липня 2023 року. За три дні до цього, 8 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся в Стамбулі з Вселенським патріархом Варфоломієм. Під час зустрічі вони обговорювали українську Формулу миру та повернення незаконно депортованих в росію українських дітей. Тобто про передачу Києво-Печерської лаври не йшлося.

Також оголошення, яке б підтверджувало факт таких домовленостей, немає на сторінці Києво-Печерської лаври та на ресурсі Вселенського патріархату. Новина відсутня і на сайтах Православної церкви України або Української православної церкви Московського патріархату, яка досі протизаконно займає частину приміщень лаври.

Крім того, у пості посилаються на представника російської православної церкви протоієрея Ігоря Якимчука. Утім, названий священнослужитель не є представником ні ПЦУ, ні УПЦ (МП), ні Вселенського патріархату.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний