БЕЗПІДСТАВНО: Іспанський спортсмен помер після вакцинації від COVID-19

БЕЗПІДСТАВНО: Іспанський спортсмен помер після вакцинації від COVID-19

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
1077

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюються дописи про раптову смерть бійця та тренера з кікбоксинґу та ММА (змішаних бойових мистецтв) Фернандо Альдао, в якого до цього не було проблем зі здоров’ям. Причиною смерті нібито стало нещодавно зроблене щеплення від коронавірусу.

Зображення з дописів у Facebook

Це неправда. Як повідомляють місцеві ЗМІ аргентинського міста Вілла Карлос Пас, у якому проживав Альдао (у дописі хибно зазначено, що це Іспанія), він дійсно нещодавно зробив щеплення від COVID-19. Але причиною його смерті став серцевий напад, і зв’язку між вакцинацією та нападом не було встановлено. На момент смерті спортсмену було 43 роки.

Так, серед побічних ефектів мРНК-вакцин від COVID-19 (виробників Pfizer-BioNTech та Moderna) фіксували м’язовий біль та кардіозахворювання, такі як міокардит і перикардит. Проте у розслідуванні Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю можливого зв’язку між випадками міокардиту та вакцинами від коронавірусу йдеться, що ймовірність кардіологічних ускладнень після щеплення є, але вони не смертельні. У 95% випадках захворювання проходило в легкій формі, а більшість пацієнтів одужали після 4 днів. Можливість серцевих хвороб прослідковувалася у чоловіків  від 16 до 30 років, у найбільшій зоні ризику опинились хлопці віком від 16 до 19. Чим старша людина, тим менша можливість серцевих ускладнень після вакцинації.

У Міністерстві охорони здоров’я і соціальних служб США наголосили, що міокардит та перикардит — це надзвичайно рідкісні побічні ефекти. «Більшість випадків є легкими, і люди часто одужують самостійно або з мінімальним лікуванням. Крім того, ми знаємо, що міокардит та перикардит зустрічаються набагато частіше, якщо ви захворіли на COVID-19, і ризики для серця від вірусу COVID-19 можуть бути більш серйозними», — заявили у Міністерстві.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний