БЕЗПІДСТАВНО: Італійський лікар розповів, що від COVID-19 ніхто не помирає | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Італійський лікар розповів, що від COVID-19 ніхто не помирає

28 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
828

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У листопаді користувачі мережі поширювали відео виступу в італійському парламенті чоловіка, якого називають лікарем. Він говорить італійською мовою, тому автори додали російські субтитри. У деяких подібних дописах стверджується, що це — судмедексперт Паскуале Маріо Бакко. Він начебто розповідає «правду» про те, як лікарі всього світу навмисне вбивали людей за наказом ВООЗ.

Неправдиві тези цього виступу Бакко вже спростовували італійські фактчекери з «Faсta». Доктор Паскуале Бакко — засновник медичної компанії «Meleam». Ще з початку пандемії нового коронавірусу він почав робити науково необгрунтовані заяви про те, що виготовити вакцину неможливо, оскільки вірус мутує. Цей фейк ми вже спростовували тут. Він також заявляв, немов новий коронавірус не здатен вбивати людей. 

У своєму виступі Паскуале Бакко посилається на власне дослідження, проведене разом з іншими науковцями. Воно, за словами Бакко, доводить, немов населення Італії вже було заражене коронавірусом ще у жовтні 2019 року. Утім, жодне наукове видання його не опублікувало — воно з’явилося тільки на сайті організації Бакко. А в самому дослідженні немає ніяких технічних даних про те, як воно проводилося. Тому неможливо перевірити, наскільки його висновки репрезентативні та достовірні. 

Під час прес-конференції Бакко говорить, що COVID-19 «не вбив жодної людини», крім тих, хто мав проблеми з імунної системою чи суміжні захворювання. Однак станом на 20 листопада (дату публікацію допису), у світі було підтверджено понад 1,3 млн смертей від COVID-19. І попри те, що ризики смерті від COVID-19 є значно вищими для людей з важкими та хронічними захворюваннями, немає підстав заявляти, немов понад 1,3 померлих від COVID-19 — тільки люди з проблемами імунної системи чи іншими хворобами. Також, багато людей можуть продовжувати жити і вести відносно нормальний спосіб життя навіть за наявності хронічних захворювань таких як діабет чи низка серцево-судинних, в той час, як саме захворювання COVID-19 може стати смертельним. 

Паскуале Бакко стверджує, що лікарі навмисне неправильно лікують людей, оскільки держава дає їм такі вказівки. Тому начебто й поповнюється статистика хворих. Він говорить, що хворим навмисно заборонили виписувати гепарин та гідроксихлорохін. Насправді ефективність цих препаратів у боротьбі з коронавірусом ніколи не була доведена

Натомість вентиляцію легенів Бакко вважає шкідливою, оскільки людям «пропалюють легені». Однак ШВЛ необхідна, коли людина не може сама зробити вдих. Принцип роботи апарату полягає у тому, що він створює тиск і таким чином вдавлює дихальну суміш у легені. Невідомо, яким чином, за логікою Паскуале Бакко, кисень має «пропалювати» легені людини, оскільки ми й так постійно його вдихаємо. 

На відео він також заявляє, що друга хвиля коронавірусу неможлива, оскільки людство наближається до появи «колективного імунітету». 

Колективний імунітет можна розвинути двома способами. Перший — так званий природний, коли велика кількість людей перехворіла і розвинула індивідуальний імунітет. Другий — шляхом масової вакцинації, коли більша частина населення отримала вакцину і так само розвинула індивідуальний імунітет.

Проте на сьогодні вакцини, готової для масового застосування, ще немає, а стійкість імунітету від нового коронавірусу сумнівна, оскільки повідомляються випадки повторних заражень, а тривалість імунітету для людей, що перехворіли поки залишається предметом досліджень. Також, враховуючи, що наразі перехворіла відносно незначна частка населення світу, а при значному поширенні вірус несе ризики смерті великої кількості людей чи інших довгострокових негативних наслідків для їхнього здоров’я, розробка ефективної вакцини залишається кращою альтернативою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний