БЕЗПІДСТАВНО: Із 2 квітня 2021 року охочим працювати в ЄС потрібно буде вакцинуватися | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Із 2 квітня 2021 року охочим працювати в ЄС потрібно буде вакцинуватися

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
637

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що з 2 квітня 2021 року охочим працювати в ЄС потрібно буде вакцинуватися.

Скриншот допису

 

Немає повідомлень щодо обов’язкової вакцинації від COVID-19 працівників у ЄС.

Наразі вакцинація проти COVID-19 є добровільною у всьому ЄС. Однак роботодавець має право оцінити, чи підходить співробітник, який відмовляється від вакцинації, для виконання своїх робочих обов’язків. 

17 березня 2021 року президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн висловила пропозицію щодо введення Digital Green Certificate. Його мета – поступово дати можливість безпечно переміщатися тим, хто вже вакцинувався, в межах Європейського Союзу або за кордон. Про дату запуску Digital Green Certificate наразі невідомо.

Формально документи не вимагатимуть тільки вакцинації і будуть трьох типів: про вакцинацію від коронавірусу, про те, що власник сертифіката вже перехворів на COVID-19, і про наявність негативного тесту на коронавірус. Сертифікат про вакцинацію видаватимуть людям, які щепилися вакцинами, затвердженими Європейським агентством з лікарських засобів — тобто препаратами Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Janssen (Johnson & Johnson). Згідно із запропонованими правилами, національні уряди зможуть самі вирішувати, які обмеження на поїздки вони скасовуватимуть для власників таких сертифікатів. 

Так, вакцинація не буде попередньою умовою для пересування між країнами. Усі громадяни ЄС мають фундаментальне право на вільне пересування в ЄС, і це не залежить від того, щеплені вони чи ні. Той самий принцип застосовується до громадян країн, які не є членами ЄС і перебувають або проживають у державах-членах ЄС та мають право виїзду до інших держав-членів ЄС. Digital Green Certificate наразі не передбачає обов’язкову вакцинацію працівників ЄС від COVID-19. 

Стверджувати про обов’язкову смерть через рік внаслідок вакцинації, як це роблять у відео, – безпідставно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний