БЕЗПІДСТАВНО: Капіталістична еліта використовує COVID-19 для контролю над людством | VoxUkraine
Beta

БЕЗПІДСТАВНО: Капіталістична еліта використовує COVID-19 для контролю над людством

21 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
443

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інтерв’ю Кетрін Остін Фіттс, яке називають «Планета Локдаун» (Planet Lockdown). Кетрін Остін Фіттс  (американська інвестбанкірка та держслужбовиця) стверджує, що певні групи еліти планують перезапустити світову систему грошових розрахунків, поклавши кінець обігу грошей та встановивши контроль над усім людством. На її думку, для цього використовують кризу охорони здоров’я, пандемію коронавірусу та вакцинацію проти нього.

Утім, ці тези не відповідають дійсності, є бездоказовими або стосуються популярних теорій змов. 

Так, у попередніх матеріалах ми вже розвінчували фейки про: 

Далі спростовуємо інші хибні тези, озвучені у відео.

Хибна теза 1. Глобальна еліта планує перезапустити грошову систему і покласти кінець грошам у їхньому нинішньому вигляді, щоб встановити глобальне стеження за людьми.

Фіттс стверджує, що група осіб, яких вона не може чітко окреслити (інколи вона говорить про центральних банкірів та представників глобальної капіталістичної еліти), планують перезапустити систему грошових розрахунків в усьому світі. При чому, в одних тезах вона стверджує, що планується переведення усіх грошових транзакцій та розрахунків на цифрову валюту, а в інших – що йдеться лише про перехід усіх грошових розрахунків у цифровий режим, що забезпечить можливості для тотального контролю населення (коли доступ до коштів залежить від поведінки людини). За її словами, через те, що такий фінансовий перехід викликає хаос і його не підтримує населення, ця група осіб використовує кризу охорони здоров’я та пандемію COVID-19.

Утім, немає жодних підстав стверджувати про перехід центральних банків у всьому світі на цифрові валюти чи про те, що цифровізацією грошових розрахунків у різних країнах світу керує якась група людей. Грошовою політикою та платіжними системами керують центральні банки окремих країн. Немає доказів, що існує група людей, яка може визначати політику центральних банків у всьому світі чи використовувати її для контролю над людьми. Створення офіційних цифрових валют лише тестується центральними банками деяких країн. А щодо грошових транзакцій, то значна їхня частка і так здійснюється у безготівковій формі, і цей процес почався задовго до пандемії коронавірусу. 

Хибна теза 2. Протиепідемічні обмеження застосовують, щоб посіяти страх і змусити людей підкоритися.

Також Фіттс стверджує, що карантинні обмеження, онлайн освіта та заходи по відслідковуванню контактів покликані встановити глобальну систему стеження за людьми та контролювати усі їхні дії. 

Утім, немає доказів існування тієї чи іншої групи людей, яка б могла встановити глобальну систему стеження чи була б здатною впливати на політику окремих країн. У той час, як є докази природного походження коронавірусу SARS-CoV-2, поширення якого призвело до пандемії COVID-19 та викликало необхідність вводити карантинні обмеження з боку урядів численних країн світу. Про нештучну природу пандемії та відсутність світової змови при введенні локдаунів країнами світу ми вже писали раніше, наприклад, тут, тут і тут

Те ж саме стосується твердження спікерки про те, що карантинні обмеження вводяться з метою знищення незалежних від держави доходів людей та малого бізнесу, який підтримує політиків-популістів таких, як Дональд Трамп та Берні Сандерс. Цьому немає жодних доказів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний