БЕЗПІДСТАВНО: Капсули ліків порожні або містять сторонню речовину чи предмети | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Капсули ліків порожні або містять сторонню речовину чи предмети

3 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
889

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на яких демонструють нібито порожні чи наповнені сторонніми предметами чи речовиною капсули лікарських засобів. 

Кадри відео, які поширюють у мережі

 

Утім, немає підстав стверджувати, що в оригінальних капсулах справді є сторонній матеріал. А те, що з капсули нічого не висипається, теж не означає, що вона порожня. 

Зустрічаючи відео подібного характеру, радимо звертати увагу на декілька факторів.

По-перше, якщо на відео демонструють начебто пусті капсули, перевірте їх лікарську форму – це може бути рідина або субстанція порошкоподібного чи пастоподібного стану. Тобто не в усіх випадках із капсули повинно щось висипатися.

По-друге, впевніться, що відео не є змонтованим та що упаковка, із якої виймають медичний засіб, не є пошкодженою. Якщо людина не виймає препарат із цілісної упаковки безпосередньо на відео – це велика ймовірність того, що вона сама заповнила капсулу стороннім матеріалом. На відео можуть не показати пошкоджену сторону упаковки, а отже і попереднє виймання та наповнення капсули сторонніми предметами чи речовиною.  

Наприклад, на відео про капсули препарату «Лінекс» не видно ознак того, що воно змонтоване. Однак, є кілька підстав вважати, що автор відео самостійно наповнив капсулу цвяхами:

  • автор показує вже відкриту упаковку препарату. Отже, він міг наповнити капсулу цвяхами до початку зйомки відео. 
  • немає жодного іншого повідомлення, що в капсулах Лінексу знаходили цвяхи.

Також зважаючи на багаторічну історію компанії-виробника, малоймовірно, що виробник може допустити цвяхи в капсулах. Фармацевтична компанія «Лек» здійснює розробку і виробництво препаратів відповідно до міжнародних стандартів. Препарат «ЛІНЕКС®» офіційно затверджений в Державному реєстрі лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України.

Раніше ми вже спростовували схожі фейки про вміст капсул лікарських засобів. Тоді стверджували, що в капсулах лікарського засобу «Ентерофурил» начебто були знайдені цвяхи, а капсули Ессенціалє форте Н є порожніми.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний