БЕЗПІДСТАВНО: Каштан допомагає при судинних захворюваннях та низці інших станів

БЕЗПІДСТАВНО: Каштан допомагає при судинних захворюваннях та низці інших станів

3 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
2851

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь каштану при лікуванні судинних захворювань, варикозу, геморою, подагри, ревматизму, бронхіту, розладів харчування, болю в суглобах, мастопатії, лейкемії та пухлин головного мозку. Також радять вживати сік квітів каштану для зниження артеріального тиску та покращення стану печінки.

Скриншот допису

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність каштану для лікування згаданих захворювань чи станів.

Каштан — рослина, кору та листя якої використовують для виготовлення ліків. Плоди каштанів вживають як їжу. Існує чотири основні види каштана: китайський, японський, європейський та американський. Найпоширеніший із них — європейський. Каштани містять багато вітаміну С.

У народній медицині європейський каштан радять вживати при коклюші, бронхіті, діареї, проблемах з шлунком, лихоманці, проблемах з нирками та низці інших захворювань та станів. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання каштанів у лікувальних цілях.

Європейський каштан

Американський каштан радять вживати при кашлі, болях у горлі, ревматизмі та як заспокійливий засіб. Проте, його лікувальні властивості не доведені.

Американський каштан

Про користь китайського та японського каштанів також немає підтвердженої інформації.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Крім чотирьох найпоширеніших видів, часто зустрічається каштан кінський (інша назва — гіркокаштан звичайний). Він має потенційний позитивний ефект при варикозі та інших хворобах, пов’язаних з кровообігом, однак вченим потрібно провести більше досліджень, щоб підтвердити цю гіпотезу. Наразі інформації недостатньо, щоб стверджувати про його ефективність.

Кінський каштан

Вживати каштан ймовірно безпечно для більшості людей у невеликих дозах, наприклад, як приправу в їжі або як частину страви. Однак, невідомо чи вживання каштану в більших дозах (як це зазвичай рекомендують у народній медицині) є безпечним. 

Американський каштан може спричиняти низку побічних ефектів, наприклад, проблеми зі шлунком, нирками та печінкою. 

Продукти на основі кінського каштану можуть спричиняти головний біль, роздратування шлунку та погіршувати стан людини. Сирі кінські каштани, кора, листя та цвіт містять ескулін, який є небезпечним для людини. Симптоми отруєння екскуліном — роздратування шлунку, біль у м’язах, слабкість, нудота, діарея, депресія та параліч. 

Сирі каштани інших видів, які не містять ескуліну, безпечніші для людей, однак теж можуть викликати подразнення шлунку, нудоту та негативно впливати на печінку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний