БЕЗПІДСТАВНО: Кількість хворих на COVID-19 у Великій Британії зростає через вакцинацію | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Кількість хворих на COVID-19 у Великій Британії зростає через вакцинацію

20 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
409

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито у Великій Британії суттєво зростає кількість хворих на COVID-19 через початок масової вакцинації. Крім того, автори натякають, що новий штам коронавірусу з’явився саме через вакцини.

Однак, немає підстав говорити про зв’язок між вакцинацією та новими випадками.

Нагадуємо, що існують докази природного походження вірусу SARS-COV-2, а твердження, що пандемію запланували безпідставні.

У Великій Британії вакцинацію проводять двома препаратами — вакцинами від Pfizer- BioNTech та Oxford-AstraZeneca. Вакцина компаній Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, яка не містить ослаблений вірус. Така вакцина працює шляхом введення в організм «інструкцій» для вироблення антитіл. Тож люди не можуть через неї захворіти на COVID-19. У вакцині Oxford-AstraZeneca міститься ослаблений аденовірус, у який додали ген із шипа нового коронавірусу. Такий модифікований аденовірус може потрапляти в клітини, але не може розмножуватися в в них. Тому захворіти від цієї вакцини також неможливо.

До того ж новий штам коронавірусу виник у Великій Британії в кінці літа – на початку осені 2020 року. А от масова вакцинація у Великій Британії розпочалась 8 грудня. Тож пов’язувати новий штам та вакцинацію підстав також немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний