БЕЗПІДСТАВНО: Кількість смертей пілотів літаків збільшується через вакцинацію

БЕЗПІДСТАВНО: Кількість смертей пілотів літаків збільшується через вакцинацію

17 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
189

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що у 2021 році кількість смертей пілотів літаків збільшилася через вакцинацію від COVID-19. Як доказ наводять фото з журналу, у якому вказано, що у 2019 році загинув 1 пілот, у 2020 6 пілотів, а у 2021 — 111. 

Скриншот допису

Однак, безпідставно пов’язувати збільшення смертей пілотів із вакцинацією від COVID-19. Раніше про це писали незалежні фактчекери з 20 Minutes Fake off.  

Опис автора певного відео чи зображення не завжди подає об’єктивну інформацію про ту чи іншу подію. Досить часто хибно інтерпретують текстові зображення іноземною мовою. Причини різні: незнання мови, що може трапитися з будь-ким, або ж навмисна маніпуляція для підкріплення своєї точки зору.

У конкретному випадку у журналі не вказано, що пілоти померли через вакцинацію від COVID-19. На зображенні лише імена людей та роки їхньої смерті. Більше того, не зазначено, які країни охоплює список або ж чи вичерпний він. Відсутність цієї інформації унеможливлює верифікацію підпису автора, базуючись лише на фото із журналу.

Список, який поширив автор допису, опублікований у останньому номері (жовтень-листопад 2021 року) журналу Air Line Pilot Міжнародної асоціації пілотів авіаліній США та Канади (ALPHA). У журналі дійсно віддали шану одному пілоту, який помер у 2019 році, 6 пілотам, які померли у 2020 році, та 111 пілотам, які померли у 2021 році. Але цей перелік не є вичерпним для кожного року

Співробітники ALPHA зазначили, що у кожному випуску журнала Air Line Pilot вони віддають шану померлим пілотам, які працювали у ALPHA або ж тим, які уже вийшли на пенсію. Про смерть пілотів компанія дізнається від їхніх сімей, тому список загиблих оновлюється поступово. Крім того, за словами співробітників, інформація про загиблих пілотів у одному номері журналу не дає повного звіту про кількість смертей за кожен рік. 

Співробітники ALPHA повідомили, що у 2019 та 2020 роках сумарно померло більше пілотів, ніж у 2021 році. 

Компанія не дала коментарів щодо причин смертей пілотів за 2019, 2020 та 2021 роки. Отже, стверджувати, що пілоти загинули через вакцинацію від COVID-19 безпідставно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний