БЕЗПІДСТАВНО: Компанія Baykar відмовилася будувати завод в Україні

БЕЗПІДСТАВНО: Компанія Baykar відмовилася будувати завод в Україні

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
719

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У жовтні 2022 року в мережі поширюють інформацію, нібито турецька компанія Baykar відмовилася від будівництва заводу в Україні. Російські медіа та користувачі соцмереж називають різні першоджерела цієї новини: українські ЗМІ, «джерело в Києві», телеграм-канал «Резидент». 

Однак немає жодних підстав стверджувати, що Baykar відмовилася будувати завод в Україні. Ні представники Baykar, ні представники України про це не повідомляли.

Нам вдалося знайти першу згадку про цю новину в дописі від 25 жовтня телеграм-каналу «Резидент». Автори каналу не посилаються на відкриті джерела, а натомість кажуть про «наше джерело в Офісі президента». СБУ вже неодноразово повідомляла, що цей телеграм-канал працює з російськими спецслужбами та регулярно поширює дезінформацію про Україну.

Останні новини про будівництво заводу Baykar в Україні були в серпні-вересні 2022 року. 9 серпня посол України в Туреччині заявив, що завод можуть запустити у 2023 році. Компанія вже придбала земельну ділянку для будівництва, розробляє макет і дизайн підприємства та розпочинає офіційну подачу заявки на будівництво. 11 вересня генеральний директор компанії Халук Байрактар повідомив, що, незважаючи на війну, Baykar досі планує інвестувати у виробництво на території України.

У відкритих джерелах немає інформації, що Baykar відмовилась або збирається відмовитися від будівництва заводу в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний