БЕЗПІДСТАВНО: Кора дуба має лікувальні властивості | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Кора дуба має лікувальні властивості

17 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
5987

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про лікувальні властивості кори дуба при запаленні слизової оболонки рота і гортані; захворюваннях травної системи, у тому числі отруєння; опіків, різного роду захворювань шкіри; туберкульозі та інших захворюваннях.

Однак наразі немає достатньо наукових доказів, які би підтверджували лікувальні властивості кори дуба.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або ж харчовий додаток має доведену дію в лікуванні хвороби чи стану можна в базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту або ж хвороби чи стану.

Відомо, що кора дуба застосовувалася в лікувальних цілях протягом усієї історії.

Її потенційні лікувальні властивості пов’язують із вмістом дубильних речовин – природних сполук, що мають в’яжучі та антибактеріальні властивості

Кору дуба в основному використовують для лікування запальних станів, таких як кровоточивість ясен та геморой. Кора також використовується для лікування гострої діареї. Однак досліджень, що підтверджують запропоновані переваги, дуже мало.

Наприклад, in vitro дослідження мазі, що складалася з екстракту кори дуба та інших сполук, довело її ефективність проти деяких стійких до ліків бактерій. Усе ж для доведення дієвості такої мазі на людях потрібні подальші дослідження. Наразі немає доведених антибактеріальних ефектів кори дуба.

Метод дослідження «in vitro» – це другий із чотирьох етапів розробки ліків, під час якого потенційні ліки перевіряють на безпечність. Цей етап ще називають неклінічним, оскільки дослідження не проводять на людях. Аби довести ефективність препарату, необхідно провести клінічні випробування, тобто протестувати ліки на людях.

Також проводилося дослідження згладжуючого ефекту екстракту пробкової частини кори дуба на шкіру людини. Через дві години 78,6% учасників відчули помітне пом’якшення шкіри, результат було зафіксовано відповідними вимірами. Але у цьому дослідженні взяли участь лише 15 добровольців, що мало для доведення ефекту. 

Окрім того, деякі сполуки кори дуба можуть діяти як антиоксиданти і потенційно зміцнювати здоров’я серця та печінки. Дослідження щодо цього проводили на щурах та на 75 дорослих добровольцях. Утім, цих даних недостатньо для висновків щодо ефективності кори дуба.

Тож незважаючи на проведені дослідження властивостей кори дуба при різних хворобах чи станах, немає достатньо доказів для підтвердження лікувальних властивостей цього продукту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний