Beta

БЕЗПІДСТАВНО: Котяча м’ята ефективна при неврозах серця, гастриті та низці інших захворювань

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
24

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь котячої м’яти. Автори дописів стверджують, що вона допомогає при неврозах серця, відсутності апетиту, гастриті, захворюваннях дихальних шляхів та низці інших станів.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність котячої м’яти проти згаданих хвороб та станів.

Котяча м’ята — рослина, суцвіття якої використовують для виготовлення ліків. Котячу м’яту вживають внутрішньо, наносять на шкіру або вдихають випари, однак жодне з цих використань не має доведеної ефективності. У промисловості котяча м’ята використовується як пестицид та інсектицид. 

Котячу м’яту використовують при артриті, нежиті, застуд, безсонні, мігрені та низці інших станів. Однак, ефективність застосування котячої м’яти від цих хвороб не доведена. Крім того, жодне дослідження не підтверджує користь котячої м’яти при гастриті, неврозах серця чи відсутності апетиту.

Котяча м’ята потенційно безпечена для більшості дорослих, якщо її вживати у невеликій кількості. Однак, ця рослина може бути небезпечною, якщо вживати її у великих дозах або вдихати випари. Такі процедури можуть спричиняти головні болі, нудоту та погіршення самопочуття. Також невідомо, чи безпечно наносити котячу м’яту на шкіру. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний