БЕЗПІДСТАВНО: Кульбаба лікує суглоби, загоює рани, а також допомагає проти інших хвороб | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Кульбаба лікує суглоби, загоює рани, а також допомагає проти інших хвороб

9 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
2280

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що кульбаба має корисні властивості. Вона начебто загоює рани, корисна для травлення і нервової системи, виводить з організму токсини та яди, вирівнює поверхню шкіри, має жовчогінну, протиглистну і легку проносну властивість та навіть лікує суглоби. Стверджують також, що всього один листок може врятувати та полегшити стан людини. 

Скриншот статті.

 

Утім,  немає достатньо доказів, які б підтверджували лікувальні властивості кульбаби при жодній хворобі чи стані. 

Важливо розуміти, що доказова медицина базується на застосуванні результатів масштабних досліджень за участі людей. Утім, не можна говорити про доведену ефективність речовини для людей, якщо дослідження проводили у пробірках, на тваринах або при клінічних дослідженнях невеликої групи людей. 

З’ясувати, чи вітамін або ж харчовий додаток має доведену дію у лікуванні хвороби або стану можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту або ж за назвою хвороби чи стану

Немає достатньо доказів ефективності кульбаби при лікуванні тонзиліту, інфекції нирок, сечового міхура і уретри (інфекції сечовивідних шляхів), серцевій недостатності, екземі, розладу шлунку, метеоризмі, зникненні апетиту, закрепів, синців та болю, що нагадує артрит. Так само немає доказів лікувального ефекту кульбаби при станах та хворобах, які називають у матеріалах, що поширюють у мережі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний