БЕЗПІДСТАВНО: Лілія біла ефективна при низці станів та захворювань

БЕЗПІДСТАВНО: Лілія біла ефективна при низці станів та захворювань

27 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
1913

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь лілії білої при лікуванні ревматизмі, ран та опіків, наривів, бронхіту, ангіни, лишаю, порушень менструального циклу, раку, депресії та болю в суглобах. Також радять самостійно готувати мазі та настоянки з лілії білої для лікування згаданих захворювань та станів.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність лілії білої при згаданих захворюваннях чи станах.

Лілія біла та її цибульки

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Лілія біла — рослина, кореневище та цибулини якої використовують для виготовлення ліків. У народній медицині лілію білу застосовують при кровотечах, кашлі, виразках на шкірі, фурункулах та набряках, а також при захворюваннях репродуктивної системи у жінок. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання лілії білої в лікувальних цілях. 

Немає достатньо перевіреної інформації щодо безпечності вживання продуктів з лілії білої, тому при вагітності чи під час вигодовування грудьми варто уникати їх вживання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний