БЕЗПІДСТАВНО: Ліщина звичайна допомагає у лікуванні низки захворювань та станів

БЕЗПІДСТАВНО: Ліщина звичайна допомагає у лікуванні низки захворювань та станів

27 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
1743

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь ліщини звичайної при лікуванні захворювань нирок, печінки, сечовидільної і серцево-судинної систем. Також радять вживати ліщину, щоб вилікувати простатит, діабет, геморой, кашель, пневмонію, рахіт та анемію. 

Ліщина звичайна

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність ліщини при згаданих хворобах та станах.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Ліщина звичайна — рослина, яку в народній медицині застосовують при серцево-судинних захворюваннях, підвищеному холестерині, деменції та ожирінні. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання ліщини в лікувальних цілях.

Вживання горіхів ліщини є потенційно безпечним для більшості людей, однак у декого може виникати серйозна алергічна реакція на ліщину. 

Дослідження, які вже проводились вченими, не підтвердили ефективність вживання листя, кори чи горіхів ліщини для лікування згаданих захворювань та станів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний