Beta

БЕЗПІДСТАВНО: Листовик сколопендровий допомагає при низці станів та захворювань

25 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
125

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь листовика сколопендрового при лікуванні кашлю, захворюваннях легень, дизентерії, хворобах селезінки та печінки, кровотечах та гастроентеритах.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність листовика сколопендрового при згаданих захворюваннях чи станах.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Листовик сколопендровий — папороть, наземну частину якої використовують для виготовлення ліків. У народній медицині радять застосовувати цю рослину при захворюваннях травної системи та сечовидільних шляхів. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання листовика сколопендрового в лікувальних цілях.

Листовик сколопендровий

Безпечність вживання листовика сколопендрового недосліджена, тому про можливі побічні ефекти невідомо. Під час вагітності та грудному вигодовуванні краще уникати застосування цієї рослини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі