БЕЗПІДСТАВНО: Люди, які отримають вакцину проти COVID-19, будуть помирати через 6-12 місяців | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Люди, які отримають вакцину проти COVID-19, будуть помирати через 6-12 місяців

26 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
462

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, у якому стверджують, що вакцини проти нового коронавірусу — це спосіб утилізації населення Землі. Летальність нових вакцин становить 90%, летальний випадок настає вже через 180-360 днів, а інкубаційний період вакцин триває від 6 до 12 місяців. 

Пояснюємо, що не так.

По-перше, немає підстав стверджувати, що летальність вакцин від COVID-19 становить 90%. Компанія Pfizer повідомляла, що під час випробувань вакцини (із квітня по листопад 2020 року) померли шість осіб, чотирьом із них вводили плацебо. Двоє осіб, які отримали вакцину, померли. Однак, усі смертельні випадки були аналогічними тим, що відбуваються і в загальній популяції цих вікових груп. 

Так само безпідставною є теза, що через 180-360 днів після вакцинації настає летальний випадок.

По-друге, інкубаційний період пов’язаний безпосередньо із вірусом, а не із вакциною. Інкубаційний період — це проміжок часу від моменту потрапляння вірусу в організм до появи у людини симптомів захворювання. Цей час показує, як довго люди, які могли ймовірно заразитися, повинні знаходитися в самоізоляції, аби стримати поширення вірусу і надалі. Так, наприклад, для нового коронавірусу інкубаційний період може тривати до 14 днів. 

Щодо вакцин, то під час щеплення має пройти певний проміжок часу між кількома дозами. Зокрема вакцину Pfizer вводять двома дозами по 0,3 мл з інтервалом у 21 день, а вакцину Moderna по 0,5 мл з проміжком часу у 28 днів. Також двома дозами пацієнти отримують вакцини проти гепатиту B, ВПЛ (вірус папіломи людини) чи лишаю. Введення двох доз вакцини пов’язане з тим, що вакцини ефективні приблизно на 50% протягом 10 днів після першої дози та майже на 95% після другої. 

Крім цього, у відео наводять тезу про те, що населення планети планують знизити до 1 млрд, а згодом встановлять єдиний світовий порядок із єдиною цифровою валютою та системою контролю. Утім, всі ці твердження — типові теорії змов. Їх ми вже спростовували у попередніх матеріалах.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний