БЕЗПІДСТАВНО: Мед з корицею – поєднання, яке лікує 15 хвороб | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Мед з корицею – поєднання, яке лікує 15 хвороб

26 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
10003

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

Мережею поширюють публікації, що суміш меду та кориці має корисні властивості при 15 хворобах та станах, серед яких застуда та грип, хвороби серця, сечостатеві інфекції, зубний біль, високий рівень холестерину, акне, випадіння волосся. Стверджують, що ця суміш також допомагає схуднути та забирає втому.

Скриншот статті, які поширюють у Facebook

 

Утім, немає достатньо доказів, які б підтверджували лікувальні властивості суміші меду та кориці від будь-якої хвороби чи стану. Подібне вже перевіряли незалежні іноземні фактчекери з USA Today.

Корисні властивості окремого застосування меду та кориці вивчають тривалий час. Наразі немає доведеної ефективності ні меду, ні кориці при жодній хворобі чи стані. 

Важливо розуміти, що доказова медицина базується на застосуванні результатів масштабних досліджень за участі людей. Утім, не можна говорити про доведену ефективність речовини для людей, якщо дослідження проводили у пробірках, на тваринах або при клінічних дослідженнях невеликої групи людей. 

Мед показує потенційну ефективність при лікуванні опіків, кашлю, виразки стопи при цукровому діабеті, синдромі сухого ока, загоєнні ран, стану почервоніння шкіри на обличчі, виразок роту та ясен, спричинених вірусом герпесу. Утім, про доведений ефект меду говорити зарано.

Те саме стосується й кориці. На сьогодні проведено багато досліджень впливу кориці при різних станах, але вчені ще не зібрали достатньо доказів, аби доказова медицина використовувала їхні результати на практиці. 

Раніше ми вже перевіряли повідомлення про корисні властивості сумішей з медом. Нагадуємо, що

  • немає доведеного ефекту компресу із імбиру, меду, муки та оливкової олії проти кашлю;
  • немає доведеного ефекту комбінації соди і меду проти ракових клітин.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря

З’ясувати, чи вітамін або ж харчовий додаток має доведену дію у лікуванні хвороби чи стану можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту або ж за назвою хвороби чи стану

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний