БЕЗПІДСТАВНО: Мешканці будинку для престарілих у Польщі померли через вакцинацію від COVID-19 | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Мешканці будинку для престарілих у Польщі померли через вакцинацію від COVID-19

28 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
689

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють статтю про те, що третина мешканців будинку для престарілих «А у серці травень» у Польщі померли одразу після введення першої дози вакцини від COVID-19. Стаття перекладена з сайту wpolityce.pl, хоча оригінал новини – польське видання Dziennik Wschodni.

Пояснюємо, що не так з новиною.

Якщо в оригінальній статті на Dziennik Wschodni розглядається сам факт смертей після першої дози щеплень, то стаття на wpolityce.pl – це суміш авторських оцінок і припущень щодо ситуації. Про це свідчать, зокрема, такі фрази: 

 

  • Першої дози було досить, можна сказати саркастично. Але це не жарт. Смерть майже третини вакцинованих літніх людей виглядає як колективна евтаназія. Чи розслідує цю справу поліція та прокуратура? Може, замість вакцини літнім людям дали отруту? 
  • Можливо, ті, хто помер відразу після вакцинації, належать до групи, смерті яких виробник вакцини передбачав, пишучи про подібні ситуації в Норвегії, а потім в Іспанії, що вони «відповідають очікуванням».

 

Відтак цей матеріал є необ’єктивним і наштовхує читачів на хибні висновки про нібито причинно-наслідковий зв’язок між вакцинацією та смертями. Хоча досі не доведено, чи стала саме вакцинація причиною зараження COVID-19 та смертей літніх людей у будинку для престарілих.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний