Beta

БЕЗПІДСТАВНО: Moderna приховує 300 тис. випадків побічних ефектів після вакцинації

30 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
4

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють новину про те, що нібито компанія Moderna приховує дані про 300 тисяч випадків побічників ефектів від вакцини проти COVID-19.

Скриншот статті, яку поширюють у мережі

Утім, цьому немає підтвердження. Жодне авторитетне джерело не повідомляло про можливі приховування кількості побічних ефектів, а тому немає підстав вважати, що такі дії з боку компанії Moderna справді були.

Автори статті посилаються на блог Алекса Беренсона. Його неправдиві заяви про пандемію неодноразово спростовували іноземні незалежні фактчекери, а Twitter назавжди обмежив доступ Беренсону до соцмережі.

Беренсон посилається нібито на внутрішні дані компанії IQVIA, що займається медичними інформаційними технологіями та клінічними дослідженнями, однак інформація про походження цих даних невідома.

Згідно з даними Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) під час випробувань вакцини компанії Moderna у 21,9 % учасників фокус-групи були зафіксовані певні побічні ефекти після вакцинації, а лише в 1% були зафіксовані серйозні побічні ефекти.

Беренсон згадує про систему VAERS та повідомлення щодо побічних реакцій у ній, однак інформація системи VAERS призначена лише для звітування і не доводить причинно-наслідкові зв’язки між вакцинацією та негативними ефектами для здоров’я пацієнтів після неї.

Система звітування про несприятливі події після вакцинації (VAERS) — це американська федеральна програма нагляду за безпечністю вакцин. Її проводять Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) та Управління з продовольства і медикаментів США (FDA). Будь-хто може повідомити VAERS про несприятливу реакцію після вакцинації. Медичні працівники зобов’язані повідомляти про виявлені побічні реакції після вакцинації, а виробники вакцин – про всі побічні явища, інформацію про які вони отримують. Більш детально про VAERS ми писали тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний