БЕЗПІДСТАВНО: Молоко з упаковки ненатуральне

БЕЗПІДСТАВНО: Молоко з упаковки ненатуральне

25 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
591

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому з упаковки з-під молока виливають слизувату консистенцію, яка не властива молоку чи продуктам його ферментації. Авторка відео обурюється, риточно запитуючи “із чого воно робиться”. Подальші коментатори стверджують, що це пальмова олія чи ГМО молоко.

Кадр відео, яке поширюють у мережі

Утім, такі твердження безпідставні.

Це відео поширюють щонайменше з 2017 року. На ньому видно назву молока – «Фермерское подворье». Це марка російського виробника «Хладкомбінат», який постачає молочну продукцію у Приамур’ї.

Місцеві ЗМІ писали про цей випадок як про чорний піар, припускаючи, що в упаковку з-під молока помістили молочний лизун – суміш клею ПВА та тетрабората натрію. Примітно, що приблизно у той же час, поширювали відео про сумнівну якість молочного коктейлю того ж виробника.

Зустрічаючи відео подібного характеру, радимо звертати увагу на декілька факторів. Перше, упевніться, що відео не змонтували. Друге – що упаковка продукту не є пошкодженою чи уже відкритою: якщо пакування не цілісне, існує ймовірність, що його вміст могли підмінити  чи якось на нього вплинути. 

Раніше ми вже перевіряли відео, які ймовірно є кампанією проти виробника чи продуктів. Наприклад, у капсули ліків різних виробників поміщали цвяхи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний