Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію, що Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США (HHS) нібито виплатило не менше $2,7 млн для покриття позову на адресу Пітсбурзького університету, який використовував банк тканин з органами абортованих плодів для експериментів.
Скриншот допису
Однак, це — фейк. Немає підтверджень, що HHS виплатило $2,7 млн для покриття позову у адресу Пітсбурзького університету. Про дослідження Пітсбурзького універститету вже писали незалежні фактчекери з PolitiFact.
Раніше про це говорили у статті інформаційного каналу Fox News. Йшлося про те, що HHS начебто направило не менш ніж $2,7 млн для дослідження Пітсбурзького університету. Ресурс Media Bias/Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, визначив, що на телеканалі Fox News поширюють конспірологію та інформацію з ненадійних джерел.
Про яке дослідження йдеться?
Мета дослідження вчених Пітсбурзького університету, про яке йдеться у дописі, — створити моделі мишей та щурів зі шкірою людини для потенційного забезпечення засобу вивчення імунної відповіді організму людини на інфекцію у шкірі. Імунодефіцитним щурам та мишам вживлювали тканину плоду, аутологічні (взяті з одного зразка) лімфоїдні тканини та аутологічні гемопоетичні стовбурові клітини (незріла клітина, яка може перетворитися на всі типи клітин крові) печінки плоду.
Гуманізованих мишей часто використовують для вивчення хвороб людини. Наприклад, у інших дослідженнях на цю тему йдеться про імунодефіцитних мишей, яким вживлені клітини та тканини людини. Цей процес набуває все більшого значення для вивчення інфекційних хвороб та раку.
У розділі «Етичне схвалення» дослідження Піттсбурзького університету йдеться про те, що використані тканини людського плоду отримали внаслідок переривання вагітності за медичними показаннями або згідно з вибором людини. Дослідники також заявили, що всі донори тканини дали письмову згоду.
Зрештою, вчені прийшли до висновку, що гуманізовані гризуни здатні розвивати інфекцію шкіри людини. У дослідженні зазначено те, що це відкриття могло б стати базою для вивчення шкірних інфекцій людини.
Які установи фінансували дослідження?
У розділі подяк можна знайти інформацію про те, що дослідження було частково підтримано підрозділами Національних інститутів охорони здоров’я США: Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань (близько 235 тис. дол. у 2019 році) та Міжнародним центром Фогарті (близько 303,5 тис. дол. у 2019 році). Однак, у розділі не йдеться про те, що HHS фінансувало дослідження. Також ми не знайшли інформацію про позов на адресу Пітсбурзького університету. Відповідно, безпідставно вважати, що HHS нібито виплатило $2,7 млн для покриття позову на адресу університету.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний