Beta

БЕЗПІДСТАВНО: Мумійо — ефективний препарат для лікування низки хвороб та станів

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
25

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь продукту мумійо. Автори публікацій стверджують, що він ефективний при лікуванні низки хвороб та станів: бронхіальної астми, захворювань вух, ангіни, гіпертонії, склерозу, захворювань жовчного міхура, цукрового діабету, серцевої недостатності та інших захворювань.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність мумійо у лікуванні згаданих станів чи захворювань.

Мумійо — це клейка речовина, що міститься переважно в гірських породах Гімалаїв. Вона формується протягом століть внаслідок повільного розкладання рослин. Основний компонент мумійо — фульвокислота.

Люди вживають фульвокислоту для полегшення таких станів, як алергія, екзема, рак, хвороба Альцгеймера та низки інших. Однак, немає наукових доказів, які б підтверджували ефективність такого використання.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Загалом, мумійо є безпечним для людини, але вживати його в сирому або необробленому вигляді не варто. У мумійо можуть міститись грибки або інші збудники захворювань. Крім того, приймати мумійо не можна людям з анемією.

Крім того, фульвокислота, яка міститься в мумійо, може підвищити активність імунної системи. Це може погіршити стани при деяких аутоімунних захворюваннях, наприклад, при розсіяному склерозі чи ревматоїдному артриті. Людям з цими захворюваннями вживати фуловокислоту не рекомендовано.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний