БЕЗПІДСТАВНО: На навчання в Британію українські військові прибули разом зі своїми дружинами

БЕЗПІДСТАВНО: На навчання в Британію українські військові прибули разом зі своїми дружинами

17 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
828

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито разом із українськими військовими до Британії на навчання прибувають їхні дружини. Як доказ наводять фото, на якому видно жінку, що спускається з літака в Британії.

Скриншот із каналу, який поширює інформацію про військових із дружинами

Насправді жодних доказів того, що військові ЗСУ прибули до Великобританії разом зі своїми дружинами, немає.

Пропагандисти використали фото, які опублікувало Міністерство оборони Великобританії у твіттері. У пості вони повідомили, що 29 січня 2023 року до країни прибули українські танкові екіпажі, які будуть опановувати британські танки «Challenger 2». Автори фейкових дописів пишуть у множині про нібито дружин військових, проте навіть на тому фото, яке використовують як доказ, видно лише одну жінку.

При цьому в тому, що серед військових була жінка, немає нічого незвичайного: у лавах ЗСУ служать і жінки. Як заявив Міністр оборони України Олексій Резніков, станом на кінець 2022 року в ЗСУ проходили службу 59 786 жінок. Із них близько 19 тисяч — це цивільні працівниці (у сфері медицини, діловодства, зв’язку, фінансів та адміністрування), а решта — військовослужбовиці. Також близько 5 тисяч жінок безпосередньо беруть участь у бойових діях. 

Відповідно до наказу №50 Міністерства оборони України «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 20 червня 2012 року № 412/ДСК», жінки мають право обіймати всі посади рядового, сержантського, старшинського і офіцерського складу. Військовослужбовиця ЗСУ цілком може бути членкинею танкового екіпажу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний