БЕЗПІДСТАВНО: На Західній Україні літаки розпилюють отруйні речовини, які спричиняють COVID-19

БЕЗПІДСТАВНО: На Західній Україні літаки розпилюють отруйні речовини, які спричиняють COVID-19

27 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
2819

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цих відео Остап Стахів поширює інформацію про те, що літаки та вертольоти розпилюють над населеними пунктами у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Рівненській областях отруйні речовини, що спричиняють COVID-19. Автор відео каже, що хімтраси, які нібито залишає авіація в небі, — це штам Delta. Таким чином, для українців “готують червону зону”.

Скриншоти відео Остапа Стахіва, ці хмари він називає “хімтрасами”

Утім, безпідставно стверджувати, що авіація  розпилювала над населеними пунктами вірус SARS-CoV-2. А “хімтраси”, які показує автор відео, — це навіть не інверсійний слід від літаків, а звичайні хмари. Єдине, що скидають літаки цього сезону, — це вакцини від сказу для диких тварин, однак її не скидають над населеними пунктами.

По-перше, на відео зображені не хімтраси, а звичайні хмари. Хмари бувають у різних формах. Ті, що демонструє Остап Стахів у своєму відео, найбільше схожі на перисті хмари або перисто-шаруваті хмари.

Перисті хмари

Перисто-шаруваті хмари

По-друге, теорія про існування хімтрас або хімтрейлів — це теорія змови, яку ми раніше спростовували

«Хімтрейли» чи «хіміотраси» (англійською — «chemtrails») — це теорія змови, яку поширюють ще з 1990-х років. Згідно з нею, літаки викидають в атмосферу отруйні хімічні речовини, що згодом осідають на поверхню землі та спричиняють низку захворювань у людей, у тому числі COVID-19. Офіційних підтверджень існуванню хімтрейлів немає. Білі сліди, що залишають після себе літаки, — це лише конденсаційні сліди або атмосферні аерозолі. Фахівці в галузі атмосферних наук теж не виявили підтверджень цієї теорії.  

По-третє, відео Остапа Стахіва (6 вересня, 10 вересня, 12 вересня) співпали з початком щорічної пероральної вакцинації диких тварин від сказу. Зазвичай її проводять двічі на рік — навесні та восени. Літаки скидають над місцями проживання диких тварин (в основному — лисиць) приманку з м’ясо-кісткового борошна у вигляді брикетів, усередині яких знаходиться капсула з вакциною від сказу. Над населеними пунктами не допускають скидання вакцин. Також ці вакцини можуть розкладати вручну або доставляти на автомобілі.

Брикети, які скидають для вакцинації диких тварин від сказу

У серпні та вересні цього року державні ресурси та ЗМІ попереджали про початок кампанії вакцинації диких тварин. 

Пероральна вакцинація диких тварин від сказу (розкидання вакцин з повітря) в Україні проводиться не перший рік. У 2006-2014 роках на сході України — в Харківській, Сумській, Полтавській, Луганській та Донецькій областях – регулярно проводили кампанії з пероральної імунізації лисиць проти сказу. Крім цього, з 2012 року в західному регіоні України) також проводять пероральну вакцинацію лисиць. Вакцини, які розкидають з повітря для диких тварин, безпечні для людини та навколишнього середовища.

Мета цих заходів — знизити захворюваність на сказ, особливо небезпечну гостру вірусну хворобу тварин і людини. Вона характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Згідно з оцінкою ВООЗ, сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний