БЕЗПІДСТАВНО: Насіння льону лікує захворювання підшлункової залози

БЕЗПІДСТАВНО: Насіння льону лікує захворювання підшлункової залози

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
2292

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про нібито користь насіння льону для лікування підшлункової залози. У публікаціях рекомендують готувати відвар з насіння льону та вживати його тричі на день. Стверджують, що цей засіб ефективний вже з першого застосування

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність насіння льону при захворюваннях підшлункової залози.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Насіння льону —  джерело харчових волокон та омега-3 кислот. У народній медицині насіння льону радять застосовувати при низці захворювань та станів, однак наразі наукові дослідження не підтверджують ефективність використання насіння льону в лікувальних цілях.

Насіння льону

Насіння льону ймовірно ефективне для прискорення випорожнення під час запору, покращення рівня цукру при цукровому діабеті, зниження тиску, зменшення рівня холестерину, а також сприяє схудненню. Утім, вченим потрібно провести більше досліджень, щоб визначити ефективність льону при згаданих захворюваннях та станах. 

Немає підтверджень, що насіння льону допомагає вилікувати захворювання підшлункової залози.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний