БЕЗПІДСТАВНО: Настій із гвоздики ефективно бореться з ангіною

БЕЗПІДСТАВНО: Настій із гвоздики ефективно бореться з ангіною

15 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
3335

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про нібито ефективний спосіб лікування ангіни. Для цього радять взяти 32 висушених нерозкритих бутонів гвоздики та залити кип’яченою водою на 12 годин. Нібито після четвертого полоскання горло очиститься.

Зображення, яке поширюють у мережі

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність гвоздики при ангіні.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Гвоздика — рослина, олію, висушені нерозкриті квіткові бутони, листя та стебло якої використовують для виготовлення ліків. У народній медицині гвоздику використовують для лікування ангіни, запалення ясен, кашлю, діареї,  розладів травлення, нудоти, а також для видалення зубного нальоту. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання гвоздики в лікувальних цілях. Вченим потрібно провести більше досліджень, щоб визначити, чи має гвоздика лікувальний ефект.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний