БЕЗПІДСТАВНО: Настоянка з аїру та календули лікує хвороби очей | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Настоянка з аїру та календули лікує хвороби очей

9 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
2782

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що настоянка з кореню аїру та календули нібито допомагає вилікувати такі хвороби очей, як глаукома, катаракта, сльозоточивість, близькозорість, далекозорість тощо. Стверджується, що для цього необхідно залити жменю календули та аїру 0,5 л горілки, після чого настоювати 12 днів в темному місці. Автор рекомендує випити 4 пляшки напою впродовж півроку, по 1 ч.л. тричі на добу перед прийомом їжі.

Скриншот допису

 

Утім, немає достатньо доказів, які б підтвердили лікувальні властивості календули та аїру від згаданих хвороб чи станів. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікуваьну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Немає достатньо доказів ефективності аїру у лікуванні жодної хвороби чи стану. Вживання аїру найімовірніше небезпечне: три із чотирьох видів аїру, знайдених у світі, містять хімічну речовину, що викликає рак, тому Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) забороняє вживання аїру в харчових продуктах. Незважаючи на небезпеку вживання, аїр зазвичай використовують при проблемах зі шлунком, шкірі, болі в вусі та для усунення запаху тютюну, проте немає належних наукових доказів, що підтверджують ефективність такого використання.

Так само немає доказів ефективності лікувального ефекту календули. Квітки календули зазвичай використовують для загоєння ран, висипаннях, інфекціях, запаленнях. Хоча таке використання загалом безпечне, є застереження, що вживання календули вагітними може викликати викидень. 

Доведених лікувальних властивостей горілки чи самогону також немає. Отже, не можна стверджувати про лікувальні властивості настоянки на календулі та аїрі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний