БЕЗПІДСТАВНО: Нідерландська поліція б’є людей, які протестують проти карантинних заходів | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Нідерландська поліція б’є людей, які протестують проти карантинних заходів

30 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
392

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому зображені протести проти карантинних заходів у Нідерландах. Стверджують, що поліція жорстоко б’є людей, які вийшли на мітинг проти карантинних заходів.

Однак допис є маніпулятивним, оскільки наводить хибний причинно-наслідковий зв’язок: поліція б’є людей не через те, що вони вийшли протестувати, а через те, що вони не дотримуються правил проведення масових заходів та не реагують на накази поліції.

VoxCheck не підтримує насилля в будь-якій формі. Водночас ми закликаємо дотримуватись умов карантину. Це спосіб захистити не тільки себе, але і спосіб проявити повагу до оточуючих і не наражати їх на небезпеку.

Зображені події відбулись 14 березня на полі Малівельд у Гаазі. Люди зібралися, щоб проявити невдоволення обмеженнями у контексті COVID-19 та іншими політиками уряду.

Як відповідь на британський штам коронавірусу у Нідерландах з січня 2021 року запровадили жорсткий локдаун, у тому числі встановили комендантську годину – вперше з часів Другої світової війни. Розважальні та торгівельні заклади зачинені, рекомендовано утриматись від поїздок за кордон. 

У Нідерландах діє правило соціального дистанціювання – люди повинні тримати дистанцію у 1,5 метри один від одного, якщо вони не є членами одного домогосподарства. 

Утім, протестувальники не дотримувались правил проведення масових заходів. Спочатку міська влада дозволила протест, однак обмежила кількість людей – не більше 200. Натомість, прийшло набагато більше людей, які не дотримувались соціальної дистанції. Поліція кілька разів виносила попередження та просила покинути поле. Деякі протестувальники, згідно з повідомленням поліції, не тільки проігнорували попередження, але й провокували поліцейських – наприклад, кидали феєрверки та інші предмети.

Після цього поліція розігнала протест за допомогою водометів. По відношенню до тих, хто погрожував поліції чи намагався напасти, була застосована сила. У результаті затримали 20 людей. Двоє протестувальників зазнали ушкоджень від нападу поліцейських собак.

Сутички між поліцією та протестувальниками проти карантинних заходів у Гаазі відбуваються не вперше. У червні 2020 року поліція затримала 400 осіб, які протестували проти карантинних заходів, не дотримуючись соціальної дистанції.

Щодо правомірності дій правоохоронців, то поліція займається оцінкою тих обставин, за яких було застосована сила. Державна прокуратура Нідерландів 16 березня заявила, що поки зарано давати оцінку поліцейським діям і треба дочекатись результатів розслідування. На 10 травня 2021 року призначене судове засідання, на якому будуть розглядатись справи тих, хто погрожував або нападав на офіцерів поліції 14 березня.

На думку Amnesty International, правозахисної організації, відеозаписи подій свідчать про надмірне застосування сили. Вона закликала мера Гааги та правоохоронні органи провести розслідування.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний