БЕЗПІДСТАВНО: «Ніколи американці так погано не жили, як при путіні» — Байден

БЕЗПІДСТАВНО: «Ніколи американці так погано не жили, як при путіні» — Байден

31 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
557

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі  поширюють цитату, яка нібито належить Байдену: «Ніколи американці так погано не жили, як при путіні». Ця цитата є частиною наративу про те, що санкції, які запроваджує США проти росії, шкодять США більше, ніж самій росії. 

Однак немає доказів того, що Джо Байден є автором цієї цитати, а санкції США проти рф мають вплив на економіку останньої.

Скриншот допису 

Ми не знайшли наведеної цитати англійською мовою або схожого формулювання, автором яких є Джо Байден.

Джо Байден не заявляв, що дії путіна змушують боятися його та завдають руйнівного впливу на політику та економіку США. Зокрема Байден не наголошує на фінансових труднощах, а підкреслює економічний прогрес: «Що ж, подивіться, справа в тому, що є ще багато-багато, що ми можемо зробити, багато що нам потрібно зробити. Ви знаєте, справа в тому, що прямо зараз, із законом про інфраструктуру, Америка справді знову починає рухатися», говорив президент у промові 12 вересня 2022 року. 

Джо Байден запевнив американців, що інфляція залишається його головним пріоритетом. Президент визнав відповідальність росії за посилення економічної кризи: «Ми ніколи не бачили нічого подібного до путінського податку як на продовольство, так і на газ». Байден додав, що США може боротися з інфляцією з позиції сили краще, ніж будь-яка інша країна світу. 

Війна росії в Україні призвела до швидкого росту цін на газ та нафту у США. Також інфляція досягла 40-річного максимуму. За даними Бюро трудової статистики США,  станом на жовтень 2022 року, індекс споживчих цін становить 7,7% (включаючи їжу, енергію та інші категорії). Bureau of Economic Analysis повідомляє, що у третьому кварталі 2022 року реальний ВВП зріс на 2,6%. 

Індекс споживчих цін, зміни у відсотках за останні 12 місяців

США разом із союзниками та партнерами по всьому світу запровадили спектр санкцій та експортний контроль проти рф. До переліку входить обмеження доступу до передових технологій, що погіршило здатність російської збройної промисловості виробляти та накопичувати зброю для заміни тієї, яка була знищена на війні. Санкції мають значні та довготривалі наслідки для російської оборонно-промислової бази. Зокрема це фактичне припинення виробництва гіперзвукових балістичних ракет, військових літаків, нестача постачання обладнання, зупинення механічних заводів та експорту певних товарів та послуг, включно з банкнотами, номінованих в доларах, товарами іноземного походження та товарами, необхідними для переробки нафти. 

В економічному аналізі Школи менеджменту Єльського університету та Інституту керівників за 20 липня вказують, що імпорт росії впав на 50%, включно з імпортом із Китаю, більше ніж 1000 міжнародних компаній зупинили роботу у рф, відбулося скорочення споживчих витрат та роздрібного товарообігу до 20% та зменшення золотовалютних резервів путіна до 75 млрд дол. 

В аналізі також йдеться про те, що після повномасштабного вторгнення Кремль почав публікувати лише позитивні економічні показники, вибірково відкидаючи несприятливі. Сергій Гурієв, директор з освіти та досліджень Sciences Po та колишній економічний радник російського уряду, у коментарі для видання Le Monde зазначив: «Росія не публікує багато показників, які залишаються конфіденційними, а ті, що публікуються, не завжди послідовні». 

Міжнародні санкції завдали шкоди багатьом секторам російської економіки, зокрема автомобільному та промисловому. В аналізі Школи менеджменту Єльського університету та Інституту керівників зазначено, що понад 1000 іноземних компаній, які покинули росію, склали близько 40% її ВВП, що продовжує паралізувати російську економіку. На початку вересня директор відділу глобального прогнозування в Economist Intelligence Unit Агата Демаре наголосила, що «наслідки санкцій є поступовими та кумулятивні». Зокрема ще не всі прийняті заходи набули чинності. До прикладу, масове ембарго на російську нафту, яке оголошено ЄС наприкінці травня, набуло чинності лише на початку грудня, що дозволить у 2023 році припинити її експорт до 90% у ЄС. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний