Beta

БЕЗПІДСТАВНО: Німецькі дослідники виявили у вакцині від COVID-19 нікель та хром

30 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
314

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що німецькі дослідники нібито виявили у вакцині від COVID-19 нікель, хром, залізо і те, що вакцини створюють електромагнітне поле.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

Імовірно, у дописі навмисне називають вакцину від COVID-19 “жижею”, щоб уникнути модерації контенту щодо протидї поширення неправдивої інформації на тему COVID-19 у Facebook. Як наслідок, до контенту не додається інформаційна панель, яка веде на надійні джерела, які пишуть про COVID-19. Тому варто бути уважним, якщо помічаєте написання ключових слів з помилками або їх заміну на інші слова. Це сигнал того, що автори хочуть уникнути автоматичного детектування та потенційних санкцій.

Ми не знайшли досліджень, у яких стверджують те, що вакцини від COVID-19 містять нікель та хром. Виходячи з відсутності подібних досліджень, ми не маємо підстав вважати, що вакцини від COVID-19 містять нікель та хром. 

Нікель — хімічний елемент, метал, який стійкий до окислення та корозії. Його використовують для карбування монет та промислових і побутових застосувань у вигляді сплаву. 

Хром — твердий метал, який використовують у сплавах для підвищення міцності та корозійної стійкості. 

Склад кожної з вакцин, схвалених до екстреного застосування у США та ЄС, можна прочитати за посиланнями:

У китайських вакцинах від компанії Sinovac і Sinopharm та індійській Covaxin також немає нікелю та хрому. 

Вакцини від COVID-19 не містять важкі метали.

Спекуляції щодо важких металів виникають через те, що у вакцинах іноді використовують ад’юванти, і серед них є ад’юванти алюмінію та тіомерсал (ртутна сполука). Утім, у вакцинах проти COVID-19, – принаймні тих, які схвалені до екстреного застосування в ЄС та США, – немає ад’юванту алюмінію. У китайських вакцинах від компанії Sinovac та Sinopharm, індійській Covaxin є сіль алюмінію (гідроксид алюмінію). Але наявність ад’ювантів алюмінію у вакцинах не означає, що вони небезпечні. Про це ми раніше писали тут.

Використання ад’ювантів загалом дозволяє вводити меншу кількість вакцини та застосовувати меншу кількість доз. Більше про ад’юванти VoxCheck пояснював тут. Основне – те, що ад’юванти не шкодять організму людини та не спричиняють тяжкі хвороби.

Вакцини не випромінюють високі рівні електромагнітного поля.

Вакцини від COVID-19 не містять інгредієнтів, які б могли викликати високий рівень електромагнітного поля. Згідно з ВООЗ, людина піддається впливу низьких електромагнітних хвиль кожен день, але цей вплив є безпечним. Усі об’єкти, зокрема людське тіло, виділяють електромагнітне випромінювання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі