БЕЗПІДСТАВНО: Обробка вулиць Угорщини опівночі хімією, що викликає хімпневмоніт і COVID-19

БЕЗПІДСТАВНО: Обробка вулиць Угорщини опівночі хімією, що викликає хімпневмоніт і COVID-19

20 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
767

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому зображено те, як машина розпилює речовину на вулиці. Відео супроводжують написом про те, що воно знято вночі в Угорщині, і поки люди сплять, вулиці обробляють хімією. Також додають, що речовина, яку розпилюють, викликає COVID-19 чи хімпневмоніт. 

Скриншот допису

Немає підстав вважати, що речовина, яку розпилюють на відео, викликає COVID-19 чи хімічний пневмоніт.

Потенційно на відео зображено прибирання вулиць за допомогою дезінфікуючого засобу під час пандемії COVID-19. 

У квітні 2020 року в Угорщині здійснювали дезінфекцію вулиць. Для цього використовували, наприклад, такі дезінфікуючі засоби як INNOFLUID-MF T та METASEPT ULTRA. Першим через очищувач високого тиску обробляли сміттєві баки, підземні переходи, громадські місця та стіни. Другий використовували для очищення сміттєвих баків, вуличних меблів та поверхонь, які не були очищені INNOFLUID-MF T. 

Активним компонентом METASEPT ULTRA є бензалконію хлорид та N- (3-амінопропіл) -N-додецілпропан-1,3-діамін. Останній є небезпечним у якості концентрату, може подразнювати дихальні шляхи, викликати алергічну шкірну реакцію й пошкодження очей. Утім, про викликання цим засобом COVID-19 не йдеться. 

Хімічний пневмоніт виникає, коли людина вдихає токсичні для легень речовини. Часто токсичною речовиною, яку вдихають, є шлунковий сік. Так, наприклад, хронічний пневмоніт може статися, коли людина вдихає своє блювотиння. Хімічний пневмоніт також може бути викликаний вдиханням проносних олій (таких як мінеральна, рицинова та парафінова олії) та вуглеводнів (таких як бензин, гас та нафтопродукти).

Поширене відео має погану якість. Через це важко зрозуміти, за допомогою чого дезінфікують вулиці. Потенційно на відео здійснюють дезінфекцію за допомогою снігової гармати.

Снігові гармати зазвичай використовують для покриття лижних схилів снігом. У період пандемії їх використовують для розподілення дезінфікуючих засобів на вулицях міст.     

Дезінфекція за допомогою снігової гармати вулиці Кошута, Угорщина, 24 грудня 2020 року

Для обробки вулиць дезінфікуючим засобом під час пандемії використовують вантажівки, зокрема, пожежні машини з насосною установкою високого тиску. 

Пожежні розпилюють дезінфікуючий засіб за допомогою насосної установки високого тиску, Джакарта, Індонезія, 31 березня 2020 року

Також машини, які розпилюють дезінфікуючий засіб на вулицях, можуть мати вбудовану систему розпилювання речовини. 

Вантажівка розпилює дезінфікуючий засіб в районі Цзяньхань, Китай, 10 лютого 2020 року

Очищати вулиці можуть і вночі. Це можна пояснити тим, що вночі рівень завантаженості доріг зазвичай менше, і таким машинам легше здійснювати дезінфекцію. 

Дезінфекція вулиці Енкелаб вночі, Тегеран, Іран, 11 березня 2020 року

Раніше ми спростовували те, що киян нібито труять як тарганів через начебто розпилювання отрути на Подолі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний