БЕЗПІДСТАВНО: Олія виноградних кісточок допомагає проти низки хвороб | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Олія виноградних кісточок допомагає проти низки хвороб

18 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
3370

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що олія виноградних кісточок має корисні властивості. Вона начебто запобігає розвитку атеросклерозу, цирозу, зменшує ризик тромбозу, також її нібито застосовують в лікуванні серцево-судинних хвороб, хвороб травної системи та низки інших. 

Утім,  немає достатньо доказів, які б підтверджували лікувальні властивості олії виноградних кісточок при жодній хворобі чи стані. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або ж харчовий додаток має доведену дію у лікуванні хвороби чи стану можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту або ж за назвою хвороби чи стану

Олія виноградних кісточок містить більше вітаміну Е, ніж інші олії, такі як оливкова, – це може позитивно вплинути на дієту. Олію виноградних кісточок також використовують для шкіри – попередні дослідження показують, що продукт сприяє еластичності шкіри, вирівнює тон, допомагає при акне.

Інші дослідження показують, що олія виноградних кісточок може зменшувати згортання крові та запальні процеси. Усе ж дуже мало досліджень вивчали вплив олії виноградних кісточок на здоров’я людини. Тому необхідно більше досліджень, щоб остаточно стверджувати про ефект цього продукту.

Так, не можна стверджувати, що олія виноградних кісточок лікує при жовчнокам’яній хворобі, безпліддя, попереджає атеросклероз, цироз, полегшує ПМС й гормональне переналаштування в період клімаксу тощо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний