БЕЗПІДСТАВНО: Овес очищує нирки, лікує хвороби печінки та болі в суглобах

БЕЗПІДСТАВНО: Овес очищує нирки, лікує хвороби печінки та болі в суглобах

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
4657

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь овса для очищення нирок, лікування болю в суглобах та захворювань печінки.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність овса при згаданих захворюваннях чи станах.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Овес — різнових злакових, які вживають у їжу. Овес використовують при серцевих захворюваннях, високому рівні холестерину та діабеті, високому кров’яному тиску , раку та низці інших захворювань і станів. Однак, поки наукові дослідження не підтверджують ефективність використання овса в лікувальних цілях.

Овес містить клітковину, а вживання продуктів з високим вмістом клітковини знижує ризик серцевих захворювань. Також вживання вівса може знизити рівень холестерину, якщо овес вживати під час дієти з низьким вмістом жирів. Овес, можливо, ефективний для покращення стану хворого на діабет. Крім того, вживання вівса, можливо, допоможе знизити ризику раку шлунка. Утім, поки вченим потрібно провести більше досліджень, щоб підтвердити ефективність такого застосування вівса.

Немає доказів, що овес допомагає очистити нирки, вилікувати біль в суглобах, хвороби печінки чи рак товстої кишки. Також не доведено, що овес може допомогти знизити кров’яний тиск.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний