БЕЗПІДСТАВНО: Перелік продуктів для розвитку та покращення пам’яті

БЕЗПІДСТАВНО: Перелік продуктів для розвитку та покращення пам’яті

27 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
812

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про нібито користь насіння гарбузу, петрушки та бобових для покращення координації розумових процесів та пам’яті.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність згаданих продуктів для покращення пам’яті.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Пропонуючи рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин, не згадують про доказову медицину. З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану. У будь-якому випадку перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

Розглянемо вплив на організм кожного з перелічених продуктів детальніше.

Гарбуз — рослина, насіння та олію якої використовують для виготовлення ліків. У народній медицині гарбуз застосовують для полегшення  дискомфорту в сечовому міхурі, покращення сечовипускання, зменшення набряку простати. Імовірно, гарбуз ефективний при згаданих станах, однак вченим потрібно провести більше досліджень. Немає наукових досліджень, які б підтверджували ефективність гарбуза для покращення пам’яті та роботи мозку. 

Лист, корінь та насіння петрушки використовують для виготовлення ліків. У народній медицині петрушку радять застосовувати при захворюваннях нирок, інфекціях сечового міхура, шлунково-кишкових розладах, а також для лікування захворювань шкіри. Утім, жодне дослідження не підтверджує лікувальний ефект петрушки. Також немає досліджень, які б доводили користь петрушки для покращення пам’яті.

Серед бобових культур у публікаціях згадують згадують квасолю, горох, сою, какао та сочевицю.

Квасолю застосовують при низці станів та захворювань. Імовірно, квасоля ефективна для боротьби з ожирінням. Ранні дослідження підтверджують, що квасоля допомагає зменшити масу тіла. У народній медицині квасолю радять застосовувати при раку товстої та прямої кишки, цукровому діабеті, високому рівні холестерину, раку легень, захворюваннях нирок, інфекцій сечовивідних шляхів. Утім, потрібно провести більше досліджень, щоб стверджувати про ефективність квасолі. Немає досліджень, які б підтверджували користь квасолі для покращення пам’яті.

Горох містить поживні речовини, які можуть захищати організм від низки захворювань. Горох позитивно впливає на очі, полегшує травлення; антиоксиданти, які містяться в гороху, покращують імунітет. Утім, горох не має доведеної ефективності при будь-яких захворюваннях, у тому числі і для покращення пам’яті.

Соя потенційно ефективна для лікування захворювань нирок і серця, високого рівня холестерину, високого кров’яного тиску, діабету, діареї, остеопорозу, раку молочної залози, симптомів менопаузи та передменструального синдрому (ПМС). Однак, немає наукових досліджень, які б підтвердили остаточну ефективність сої при згаданих захворюваннях чи станах. Крім того, немає доказів, що соя позитивно впливає на пам’ять людини. 

Вживання сої може бути небезпечним для дітей, вагітних жінок, алергиків та осіб, мають захворювання нирок, сечового міхура, рак молочної залози або гіпотериоз. 

У какао-бобах містяться різноманітні хімічні речовини, включаючи антиоксиданти, які позитивно впливають на організм людини. Ці речовини потенційно покращують роботу кровоносних судин та знижують ризик серцевих захворювань. Вживання какао та шоколаду без підсолоджувачів потенційно має ефект на зниження кров’яного тиску.. Утім, потрібно більше досліджень, щоб оцінити вплив какао на людський організм. Крім того, у народній медицині какао радять застосовувати при підвищеному рівні холестерину та для уникнення розтяжок на шкірі. Утім, немає наукових досліджень, які б підтверджували лікувальні властивості какао, у тому числі, для покращення пам’яті.

Сочевиця містить калій, фолієву кислоту і залізо, які позитивно впливають на організм людини. Утім, немає доказів, що сочевиця має лікувальний ефект при будь-яких станах чи захворюваннях. Також немає досліджень, які б підтверджували користь сочевиці для покращення пам’яті.

Отже, жоден із згаданих продуктів не має підтвердженої ефективності для покращення пам’яті.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний