БЕЗПІДСТАВНО: Перелік продуктів з народної медицини, які допомагають від низки захворювань | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Перелік продуктів з народної медицини, які допомагають від низки захворювань

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
926

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють допис із лікувальними властивостями різних продуктів проти низки захворювань.

Утім,  перелічені продукти не мають доведених лікувальних властивостей при названих недугах чи для покращення стану здоров’я.

Фото з дописів у соцмережах

 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

М’ята не має доведених лікувальних властивостей проти будь-яких недуг чи станів.

Буряк, а саме буряковий сік, потенційно ефективний для покращення стану спортсменів та допомогає втамувати біль у м’язах після тренувань. Утім, поки цьому немає остаточних наукових підтверджень, як і лікувальним властивостям буряка проти гіпертонії чи інших хвороб.

Суниця та полуниця також не мають доведених лікувальних властивостей.

Шавлія потенційно ефективна для лікування хвороби Альцгеймера, діабету, підвищеного холестерину та для полегшення симптомів менопаузи. Проте, поки цьому немає остаточного наукового підтвердження. Доказів щодо ефективності шавлії для втамування зубного болю немає.

Кавун містить багато вітамінів та позитивно впливає на організм людини, утім доведених лікувальних властивостей він немає.

Брусницю застосовують при інфекціях сечовивідних шляхів (ІСШ), каменях у нирках, та інших захворюваннях, але немає жодних наукових підтверджень ефективності їх використання, у тому числі й при артриті.

Девясил (оман) використовують для лікування астми, бронхіту, кишкових глистів тощо, втім доведених лікувальних властивостей цієї рослини немає.

Журавлина потенційно ефективна при лікування інфекцій сечовивідних шляхів, втім поки немає наукових досліджень, які б підтверджували це напевне.

Редьку використовують при розладах шлунку та кишечника, проблемах з печінкою, втраті апетиту, бронхіті, гарячці, застуді та низці інших хвороб. Проте, немає наукових доказів, які б підтвердили ефективність такого використання.

Калину застосовують при спазмах та судомах, але немає наукових доказів, які підтверджують ефективність калини при різних станах чи захворюваннях.

Малину використовують для полоскання горла при ангіні і наносять на шкіру при висипаннях. Втім, доведеної ефективності такого використання малини немає.

Горобину застосовують для лікування цукрового діабету, діареї, серцевих захворювань тощо, але немає наукових досліджень, які б підтвердили ефективність горобини. 

Ісоп використовують при проблемах з травленням та кишечником, ураженні дихальних шляхів, поганому кровообігу, проблемах зі шкірою та інших станах, але немає наукових досліджень, які б підтверджували ефективність ісопу.

Кріп застосовують при проблемах з травленням або з печінкою, але наукових доказів, які б підтверджували ефективність кропу проти будь-яких хвороб чи станів, немає.

Подорожник використовується для зняття набряку сечового міхура, лікування виразки шлунка, застуди тощо, але немає наукових доказів, які підтверджують ефективність такого застосування.

Польовий хвощ використовують для лікування інфекцій сечовивідних шляхів, зняття набряків, але наукові дослідження не підтверджують ефективність польового хвоща в лікуванні згаданих захворювань.

Насіння льону потенційно ефективне для лікування цукрового діабету, підвищеного холестерину, підвищеного тиску, ожиріння, набряках нирок. Втім, немає доведених лікувальних властивостей льону проти цих захворювань.

Чистотіл вживають при проблемах з шлунково-кишковим трактом, розладах печінки та жовчного міхура та багатьох інших захворюваннях, але немає наукових доказів, що підтверджують ефективність таких методів.  Використання чистотілу також може бути небезпечним – оральне вживання чистотілу може призвести до проблем з печінкою.

Хрін застосовують при інфекціях сечовивідних шляхів, каменях у нирках, затримці рідини, інфекціях дихальних шляхів, кашлі та низці інших станів. Проте, ефективність такого лікування не доведена науково.

Звіробій потенційно ефективний при лікуванні депресії легкої та середньої тяжкості, також використовується для полегшення симптомів менопаузи та багатьох інших станів, але немає належних наукових доказів, що підтверджують ефективність такого використання.

Крім того, звіробій може спричинити серйозні ускладнення через взаємодію з деякими ліками, через це Франція заборонила використання звіробою у продуктах. В інших країнах він видається лише за рецептом.

Шипшина потенційно ефективна при артрозі та полегшенні болю після операцій, але цьому немає наукових доказів. Також шипшину часто рекомендують як джерело вітаміну С, втім значна його частина руйнується при термічній обробці.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний