БЕЗПІДСТАВНО: Перелік спортсменів, які померли внаслідок вакцинації від COVID-19

БЕЗПІДСТАВНО: Перелік спортсменів, які померли внаслідок вакцинації від COVID-19

27 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
736

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють перелік із 23-х спортсменів, які нібито померли внаслідок вакцини від COVID-19.

Фото, яке поширюють у соцмережах

Утім, це — безпідставно.

Раніше повідомлення про нібито ріст смертей серед вакцинованих спортсменів вже поширювали за кордоном. Незалежні іноземні фактчекери вже спростовували фейки із переліком з 108 футболістів FIFA та 543 спортсменів, які нібито померли внаслідок вакцинації. 

33-річний танцюрист Санто Джуліано справді переніс інфаркт влітку 2021-го, після першого щеплення вакциною від Pfizer. Виявилося, що через вакцину в нього запалився міокард і він має протипоказання до подальшої вакцинації. Міокардит є відомим, але дуже рідкісним побічними ефектом вакцин від Pfizer та Moderna. 

17 травня 2021 року CDC опублікували звіт про випадки міокардиту у підлітків та молодих людей після щеплення цими вакцинами – точний вік пацієнтів, у яких виявили міокардит, не вказують. У підсумку зазначили, що кількість таких випадків відносно мала і не відрізняється від очікуваних базових показників, тобто очікуваної кількості міокардиту серед аналогічної нещепленої групи.

У вересні 2021-го Джален Леві знепритомнів після матчу з американського футболу команди своєї школи і згодом помер у кампусі. Утім, Джален був учасником оркестру команди, а не футболістом. Смерть же настала через попередні хвороби хлопця, повідомила слідча Ребека Бертон. Зв’язку між смертю Леві та вакцинацією не встановили.

Гравець в американський футбол Тіррел Вільямс знепритомнів на тренуванні футбольної команди коледжу Fort Scott. Два тижні він лежав у реанімації, допоки 20 серпня 2021-го його не відключили від системи життєзабезпечення і він помер. Цією історією зацікавилася платформа для спортсменів GMTM. Вони опитали партнерів Тіррела по команді і ті розповіли, що тренер команди проводив інтенсивні тренування перед початком сезону попри 30-градусну спеку. Зв’язок смерті Вільямса з вакцинацією не підтвердили.  

Футболіст Окафор Келечі помер через травму голови на тренуванні. Колеги хлопця розказували, що Окафор невдало приземлився на камінь після удару м’яча головою. Його смерть не пов’язана з вакцинацією від COVID-19.

29-річний футболіст з Великобританії Лі Мозес раптово помер під час тренування з новозеландським клубом Palmerston North Marist. Місцеві ЗМІ розповідали, що Лі жалівся на біль в грудній клітці під час гри і помер на місці. У випадку з Мозесом зв’язок з вакцинацією також не підтвердили.

Детройтський футболіст Стівен Сільвестр знепритомнів під час тренування. 15-річний хлопець помер у лікарні через 5 днів. У ЗМІ не називають причин смерті, утім і про вакцинацію не йдеться.

У березні 2021 року каліфорнійський футболіст Еммануель Антуі знепритомнів під час футбольної гри і помер того ж дня в лікарні. Матч був першим після декількох місяців паузи, спричиненої COVID-19. Місцеві ЗМІ не повідомляли про причини смерті 18-річного хлопця. 

13-річний футболіст Каетан Нсофор повідомив про погане самопочуття під час 10-хвилинної руханки перед матчем. Нсофор пішов перепочити в тінь, але в якийсь момент відчув, що не може дихати. Про це він сказав сестрі. Каетан помер до приїзду швидкої. Слідчі пояснюють, що хлопець помер через серцеву аритмію або нерегулярне серцебиття після фізичного навантаження. На момент смерті у хлопця виявили риновірус. У звіті зазначається, що двоюрідний брат Нсофора помер у 16 років, граючи в баскетбол в Атланті за два роки до Каетана.

Мойра Клер Арні померла під час тренування з футболу в McAllen High School. У місцевих ЗМІ не вказують обставини та причини смерті 15-річної дівчини.

У липні 2021 року баскетбольний пітчер Ендрю Роузман також помер несподівано. Утім, інформації щодо причин його смерті, немає.

17-річного футболіста Ніколаса Лауринаса з Флориди знайшли вдома мертвим 1 травня 2021 року. Судово медична експертиза встановила, що причиною стала епілепсія, а в анамнезі хлопця виявили два струси мозку.

17-річний Мігель Луго помер після першого тренування у новому футбольному сезоні в березні. Причини його смерті не оголошують.

У кінці липня 16-річний Девон Дюхарт повідомив про погане самопочуття після тренування та звернувся до лікарні. Його оглянули і відпустили, а наступного ранку знайшли мертвим. Причиною смерті називають нічний приступ.

Футболіст Іван Хікс із Пенсильванії, знепритомнів під час перерви у матчі. Слідчий встановив, що 16-річний хлопець помер від гіпертонічної серцево-судинної хвороби. Також аналіз показав позитивний результат тесту на COVID-19, але лікарі вважають, що вірус не був причиною смерті.

Футболіст Джо Бредшоу помер у кампусі після того, як довго блював і втратив свідомість. 

16-річний футболіст Дрейк Гейгер із Небраски помер під час підготовки до гри. Хлопця доставили у реанімацію Медичного центру Університету Небраски, але не змогли врятувати. ЗМІ повідомляли, що Дрейк помер через різку зміну температур, гіпертермію — перед матчем хлопець подорожував з батьком у Каліфорнію.

Смерть Джошуа Айворі зафіксували під час першого літнього тренування 26 липня 2021 року. Хлопця відвезли у місцеву лікарню, де він і помер того ж дня. ЗМІ повідомляли, що в той день було дуже спекотно — близько 36 градусів. Утім, пізніше слідчий пояснив, що смерть Джошуа наступила не через спеку, а через серцеву аритмію, яка і призвела до раптової зупинки серця.

Квандаріус Вілборн зі штату Джорджія  також втратив свідомість під час тренування. Його одразу відвезли в лікарню, де і констатували смерть. Інформації щодо причин смерті 19-річного хлопця у ЗМІ немає.

Дімітрі Маккі знепритомнів після тренування на початку серпня 2021 року. Тренери помітили стан Дімітрі і намагались допомогти, приклавши лід до спини, а вже за півгодини Маккі опинився в лікарні. ЗМІ не повідомляють причин смерті хлопця.

29-річний Дейв Хайд раптово помер після першої гри сезону у вересні 2021-го. ЗМІ не повідомляють причин його смерті.

27-річний Юсуке Кіношита знепритомнів 6 липня 2021 року, під час тренування, на якому реабілітував плече після травми. Бейсболіст перебував в лікарні близько місяця, проте все ж помер. Відомо, що за 8 днів до тренування він отримав щеплення від COVID-19. Утім, лікарі не знайшли зв’язку між вакциною та смертю спортсмена.

Новозеландську олімпійську спортсменку Олівію Подмор знайшли мертвою вдома 9 серпня 2021 року. За день до смерті Олівія виклала допис в Instagram, де розказала про складності життя спортсменів з великими досягненнями. У 2016 році спортсменка представляла Нову Зеландію на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро, але не пройшла кваліфікацію на ігри в Токіо у 2021-му. Раніше Олівія зверталася за психологічною підтримкою. Розслідування смерті спортсменки наразі триває.

Бігун на короткі дистанції Камерон Бюррел загинув 9 серпня 2021-го. Судово-медична експертиза встановила, що Бюррел помер внаслідок “вогнепального поранення голови”, суїциду. Його тіло знайшли у власному гаражі.

Отже, згадані у дописі люди пов’язані між собою лише спортивною діяльністю. Тільки один випадок з 23-ох — серцевий напад танцюриста Санто Джуліано —  був спричинений наслідками вакцинації від COVID-19. Інформація про смерть інших спортсменів або взагалі не супроводжувалась згадками про щеплення, або такий зв’язок не встановлено.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний