БЕЗПІДСТАВНО: Пластир для магнітотерапії виводить з-під шкіри графіт, що міститься у вакцинах

БЕЗПІДСТАВНО: Пластир для магнітотерапії виводить з-під шкіри графіт, що міститься у вакцинах

12 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
169

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що пластир для магнітотерапії витягує графіт з місця введення вакцини. Стверджують, що графіт міститься у деяких вакцинах у вигляді металевої субстанції, що міститься у наночипах. Також зазначають, що після зняття пластиру для магнітотерапії графіт нібито залишається на шкірі у вигляді темної плями. 

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

Графіт – це мінерал, який складається з вуглецю – це неметалічний елемент, тому речовини з нього не можуть бути «у вигляді металевої субстанції». Зазвичай цей мінерал використовують для створення письмового приладдя та мастильних матеріалів. Графіт є стійким до високих температур та може проводити електрику.  

У складі ж вакцин від COVID-19 графіту немає. Склад кожної з вакцин, схвалених до екстреного застосування у США, ЄС, Китаї, Індії та інших країнах можна прочитати за посиланнями:

Пластирі для магнітотерапії, про які згадує автор допису, використовують для потенційного зменшення болі у суглобах та м’язах. Для цього пропонують наклеїти пластир на поверхню шкіри і носити 1-2 доби. Утім доказів ефективності такого методу ми не знайшли.

Магнітотерапія – це використання різних видів магнітів для тіла для покращення загального здоров’я. У більшості випадків терапія магнітним полем – це варіант лікування різних типів болю, наприклад, у ногах і спині. Оскільки досліджень щодо магнітотерапії недостатньо, не можна стверджувати про її ефективність. Хоча деякі клінічні випробування показали потенціал терапії магнітним полем для лікування болю у спині, немає доказів того, що за допомогою магнітотерапії можна лікувати будь-який стан.  

Темний слід, який залишив пластир на фото, ймовірно, є брудом чи плямою від магніту через тривале носіння. Стверджувати, що пластирі для магнітотерапії витягують графіт на поверхню шкіри – безпідставно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний