БЕЗПІДСТАВНО: Польща передала Україні радянські танки в кредит

БЕЗПІДСТАВНО: Польща передала Україні радянські танки в кредит

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1026

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють відео, на якому нібито показано, як в Україну прибуває партія польських танків Т-72. У дописах наголошують, що ці танки — радянські, і Польща передає їх Україні в кредит. 

Це неправда: у публічному доступі немає жодних даних про те, що Україна отримала танки в кредит. Натомість президент Польщі Анджей Дуда говорив, що замість танків Т-72, відправлених в Україну, Німеччина обіцяла надати Польщі танки Leopard. 

Скриншот допису 

22 квітня прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон сказав: «Ми розглядаємо можливість відправлення танків до Польщі, щоб допомогти їм, оскільки вони відправляють частину своїх танків Т-72 в Україну». 

24 квітня стало відомо, що Польща передала Україні понад 200 танків Т-72. Це підтвердив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, однак відмовився уточнювати кількість: «Так, Польща передала Україні танки, але задля безпеки наших українських друзів ми не будемо говорити про їхню кількість» («Tak, Polska przekazała czołgi na Ukrainę, ale ze względów bezpieczeństwa naszych ukraińskich przyjaciół nie będziemy mówić o ich liczbie»). Уже в червні президент Польщі Анджей Дуда говорив, що Польща передала Україні більше 240 танків. 

Бойовий танк Т-72 був розроблений на Уралі за часів СРСР. Радянська армія взяла його на озброєння у 1973 році. За 30 років виробництва виконано 14 основних модифікацій, це дуже розповсюджена модель танка.

Однак уже 24 травня під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі Анджей Дуда заявив, що Польща направила в Україну «дуже велику кількість» танків, але Німеччина не бажає виконувати обіцянку надати Польщі натомість танки Leopard. «Якби нас підтримали наші німецькі союзники партією танків замість тих, які ми передали Україні, ми були б дуже вдячні. У нас була така обіцянка. Ми чуємо, що Німеччина не бажає виконувати цю обіцянку. Це велике розчарування для нас», — сказав Дуда.

Немає підстав вважати, що танки Т-72 Україна отримала в кредит, а не у вигляді військової допомоги — про це не заявляли ні в українському, ні в польському урядах. У випадках, коли Україна купує озброєння, на це чітко вказують. Наприклад, самохідні гаубиці AHS Krab Україна в Польщі закупила за приблизно 700 млн дол. Однак в умовах воєнного стану не всі умови угод можуть розголошуватися.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний