БЕЗПІДСТАВНО: Польща у складі гуманітарної допомоги передавала в Україну печиво, інгредієнти якого викликають рак

БЕЗПІДСТАВНО: Польща у складі гуманітарної допомоги передавала в Україну печиво, інгредієнти якого викликають рак

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
1003

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Польща у складі гуманітарної допомоги передавала в Україну печиво, інгредієнти якого викликають рак. 

Утім, це твердження безпідставне. 

Наприкінці січня регіональні управління Держпродспоживслужби отримали повідомлення від Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) про те, що у печиві румунського виробника Ro Star S.A., яке експортувалось із Польщі до України, виявили зависокий вміст акриламіду.

Акриламід — це хімічний компонент, який утворюється при нагріванні їжі. Може накопичуватися в організмі та викликати рак.

У зв’язку із цим оператори мають негайно вилучити товар із обігу. Тобто йдеться не про польське, а румунське печиво. Більше того, саме Польща під час проведення службового контролю Держсанепіднагляду виявила, що в окремих партіях печива рівень акриламіду перевищує норму та подала відповідну інформацію до Європейської Комісії. Комісія, в свою чергу, повідомила про порушення всім членам мережі.

Цю партію печива замовила та отримала українська фірма «Львівімпорт» наприкінці 2022 року. Вона спеціалізується на імпорті товарів із Європи та їх подальшій дистрибуції в Україні. Нам не вдалось знайти підтвердження тому, що печиво цієї партії використовувалося для гуманітарної допомоги. 

RASFF це інструмент для обміну інформацією, який допомагає країнам ЄС діяти швидше та скоординовано у відповідь на загрозу здоров’я, спричинену харчовою продукцією або кормом. Мережа RASFF об’єднує контролюючі органи в сфері безпечності харчової продукції країн ЄС та таких країн як Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, які відповідають за безпечність харчових продуктів та кормів.

У разі загрози:

  • Член мережі передає Європейській Комісії інформацію про харчовий продукт чи корм, які несуть пряму чи опосередковану загрозу людині.
  • Комісія відразу передає таку інформацію всім членам мережі.
  • Комісія публікує щотижневий огляд таких повідомлень.

 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний