БЕЗПІДСТАВНО: Президент Бразилії Жаїр Болсонару бачить спосіб вирішення російсько-української війни в капітуляції України

БЕЗПІДСТАВНО: Президент Бразилії Жаїр Болсонару бачить спосіб вирішення російсько-української війни в капітуляції України

29 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
776

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, ніби президент Бразилії Жаїр Болсонару запропонував рішення російсько-української війни — капітуляцію України. 

Проте це твердження безпідставне: президент Бразилії не розкрив власного бачення вирішення війни, а лише сказав, що має свою думку.

Під час візиту 14 липня до штату Маранхао Жаїр Болсонару заявив, що знає, як вирішити питання російсько-української війни. Президент наголосив, що поділиться власним баченням лише з очільником України Володимиром Зеленським: «Я скажу йому, що я думаю. Рішення цього питання. Як його можна здійснити. Але я не скажу нікому» (I’ll tell him my opinion, what I think. The solution to this. I know how it could be resolved. But I won’t tell anyone). 

Очільник Бразилії натякнув, що пропозиція рішення буде схожою на аналогічні дії, якими завершилася війна Великої Британії з Аргентиною в 1982 році — конфлікт щодо Фолклендських островів. «Рішення цього питання буде схожим на те, яким воно було під час закінчення війни Аргентини з Великою Британією в 1982 році» (The solution to this case would be like how Argentina’s war with the UK ended in 1982). Що мається на увазі під цією тезою, президент Бразилії не уточнив.

Конфлікт щодо Фолклендських островів розпочався з нападу Аргентини на британську територію – Фолкленди. У підсумку завершився перемогою Британії і поверненням до статусу-кво. 

Телефонна розмова Болсонару та Зеленського відбулася 18 липня. Пізніше, 20 липня, Зеленський в інтервʼю бразильському телеканалу Globo розкритикував Болсонару за нейтральну позицію у російсько-українській війні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний