БЕЗПІДСТАВНО: Пирій допомагає при низці станів та захворювань і очищує кров

БЕЗПІДСТАВНО: Пирій допомагає при низці станів та захворювань і очищує кров

6 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
2152

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь пирію для лікування анемії, захворювань шлунку, жовчного міхура, гастриту, туберкульозу та для очищення крові. 

Скриншот допису

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність пирію для лікування згаданих захворювань чи станів. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Пирій — це трава, листя та корені якої інколи використовують для виготовлення ліків. У народній медицині пирій застосовують при підвищенні артеріального тиску, захворюваннях горла та каменях у нирках. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання пирію в лікувальних цілях.

Недостатньо доказів, що пирій допомагає під час лихоманки, запаленні сечового міхура, підвищеному тиску чи інших станах. Також невідомо про властивості пирія для очищення крові. 

Щодо безпечності пирію, то немає достатньо достовірної інформації про ймовірні наслідки прийому пирію або нанесення його на шкіру.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний