Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють допис з цитатами Ніколаса та Девіда Рокфеллерів, про те, що їхня сім’я нібито придумала фемінізм для того, щоб жінки сплачували податки і щоб контролювати дітей, поки сім’я буде розпадатись.
Скриншот допису в Facebook
Насправді ж жодних доказів, що Рокфеллери так вважали, немає.
Інформація з допису ймовірно була перейнята з інтерв’ю Аарона Руссо – американського бізнесмена та режисера, який стверджує, що товаришував з Ніколасом Рокфеллером. У ньому Руссо говорив про нібито ідеї Рокфеллера про знищення сім’ї та оподаткування жінок. Американський бізнесмен також розповідав в інтерв’ю, що нібито Ніколас повідомив його про теракт 11 вересня за 11 місяців до події, та що згодом банкіри контролюватимуть світ за допомогою імплантації чипів у наших тілах.
Коментарі нібито друга сім’ї нічим не підтверджуються, Руссо міг просто це вигадати. Публічно Рокфеллери ніколи не виступали з такими заявами. А ось американський режисер Аарон Руссо відомий своїми контраверсійними заявами, наприклад, про те, що США еволюціонує в поліцейську державу, керовану олігархією, яка змушує американців сплачувати податки. Таку ідею він показав у своєму фільмі «Америка: від свободи до фашизму».
Взагалі, сам фемінізм виник задовго до народження «найпершого» Рокфеллера у 1839 році – Джона Девісона Рокфеллера, а саме – в кінці XVIII століття, коли Мері Волстонкрафт (Mary Wollstonecraft) видала свою книгу «Підтвердження прав жінки» в Англії. У США жіночий рух виник у 1840-х роках, частково натхненний кампанією скасувати рабство. Відомий з’їзд біля водоспаду Сенека, що відбувся в 1848 році, ввважається точкою відліку американського руху за права жінок.
До слова, фонд Рокфеллерів справді підтримував емансипацію жінок, а особливо у створенні курсів з жіночих студій. Разом із Фондом Форда, Рассела Сейджа та ін., Рокфеллери активно фінансували цю галузь – з 17 курсів з жіночих досліджень в американських університетах 1970 року, через десять років було щонайменше 350 програм і 20 000 курсів.
Сьогодні Фонд надалі продовжує підтримувати гендерну рівність та права жінок, особливо на топових посадах. Пояснює це тим, що політика «жіночого лідерства» важлива не лише для кар’єрного росту жінок, але також для ширшого соціального впливу на справедливість оплати та умов праці тощо. Про наміри щодо податків та контроль над дітьми не йдеться.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний