БЕЗПІДСТАВНО: Російська ППО перехопила снаряд GLSDB

БЕЗПІДСТАВНО: Російська ППО перехопила снаряд GLSDB

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
411

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа масово пишуть про те, що засоби протиповітряної оборони (ППО) рф вперше перехопили снаряд РСЗВ GLSDB. 

Це твердження безпідставне: США ще не передали боєприпаси GLSDB Україні. Штати замовляють їх у виробника, а не надають зі своїх наявних запасів.

GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb, «бомба малого діаметра наземного запуску») — високоточні реактивні артилерійські боєприпаси великої дальності. Це 250-фунтові бомби з точним наведенням, прикріплені до ракети. Їх розробили у кооперації компанії Boeing та SAAB. Радіус дії GLSDB становить 150 км — більше, ніж у будь-якої бомби, які США раніше постачали Україні. GLSDB оснащені «крилами», які дозволяють їм планувати до цілі, і ракетними двигунами, що забезпечують додаткову дальність. GLSDB управляються за допомогою GPS та здатні усувати деякі електронні перешкоди.

Про передачу Україні GLSDB у Пентагоні заявили 3 лютого, того ж дня у США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 2,175 млрд доларів. GLSDB будуть постачати через Ініціативу сприяння безпеці України, яка передбачає придбання нової зброї, а не вилучення із уже наявних запасів США, тож це може відбутися не так швидко.

У коментарі виданню Bloomberg неназваний офіційний представник галузі заявив, що для перших поставок знадобиться приблизно дев’ять місяців після того, як ВПС США укладуть контракт. До того ж у заяві Boeing йдеться, що це замовлення стане першим продажем зброї. Однак раніше Reuters із посиланням на документ, отриманий від представників галузі, повідомляли, що GLSDB можуть поставити в Україну навесні 2023 року. У будь-якому випадку, про передачу боєприпасів Україні ще не повідомляли і не підтверджували на офіційному рівні у жодній із країн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний