БЕЗПІДСТАВНО: Російську вакцину від COVID-19 насправді виготовили за кордоном | VoxUkraine

БЕЗПІДСТАВНО: Російську вакцину від COVID-19 насправді виготовили за кордоном

30 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
894

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У новому інтерв’ю Пламен Пасков розповідає про те, що нібито російську вакцину від COVID-19 насправді виготовили не в Росії. На його думку, її лише «розливають» в Росії, а от виготовила її, скоріше за все, AstraZeneca.

Однак, цьому немає жодних підтверджень.

Безпечність та дієвість російської вакцини від COVID-19, дійсно ставлять під сумнів як міжнародні, так і російські експерти; а деякі країни та організації вже виразили недовіру до неналежно апробованого препарату.

У ВООЗ заявляють про необхідність завершення усіх етапів тестування та не впевнені у надійності російської вакцини. В Організації зазначають, що нехтувати безпекою не можна. 

Російська компанія «Р-Фарм» стане партнером у виробництві вакцин AstraZeneca, а не у її розробці. Тобто якщо вакцина компанії AstraZeneca після усіх етапів клінічних випробувань виявиться ефективною, «Р-Фарм» візьме на себе частину виробництва для поставок в Росію та ще низку країн. 

Проте, це не означає, що під виглядом російської вакцини «Спутник» реалізовують вакцину AstraZeneca.

Про зняття відповідальності з компанії AstraZeneca за побічні ефекти від вакцини ми вже писали.

До того ж, вакцини в Африці не спричиняли безпліддя. Такі твердження ми вже спростовували.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний